Reklama

Pomaganie wkręca

Opublikowano:
Autor:

Pomaganie wkręca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu ojciec Filip Buczyński - franciszkanin opowiedział młodzieży o swoich podopiecznych – malutkich dzieciach, kilkulatkach, a także ich rówieśnikach, którzy na co dzień zmagają się z bardzo poważnymi chorobami.

Ojciec dr Filip Leszek Buczyński jest założycielem i prezesem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, wykładowcą akademickim, psychologiem i psychoterapeutą.

W spotkaniu 21 kwietnia uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Młodzież zebrana w auli poznała rolę, jaką spełnia hospicjum oraz poznała losy jego podopiecznych, posłuchała też o nieuleczalnych  chorobach, z którymi borykają się dzieci.

Na zakończenie prelekcji ojciec Filip powiedział do wszystkich uczniów: - Moi kochani, nie byłoby tego spotkania, gdyby nie wy, którzy zbieracie nakrętki. Na co dzień i od święta. Czasem warto zrobić ten pierwszy krok. Zaczyna się niewinnie od jednej nakrętki, a potem... sami wiecie. Pomaganie wkręca.

Na zakończenie uczniowie przekazali kilka worków nakrętek, które zbierali na rzecz podopiecznych hospicjum.
 Inicjatywa zbierania nakrętek rozpoczęła się w ZSB przed siedmiu laty - w 2010 r. Potem do akcji włączyła się społeczność ZST. Dzisiaj nadal akcję wspierają władze reprezentowane przez dyrektora ZSB Stanisława Starzyka i dyrektora ZST Mariusza Wojciechowskiego.

 ZSB słynie z włączania się w wiele akcji charytatywnych. Te największe to "Szlachetna Paczka", pomoc dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu, "Twoja Krew Ratuje Życie", "Góra grosza". Działania te wynikają z wielkiego serca całej społeczności szkolnej wrażliwej na potrzeby drugiego człowieka.

Inicjatorkami akcji w ZSB były nauczycielki Iwona Kopera i Bogumiła Starzyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE