Reklama

Reklama

Polsko-Niemieckie wymiany. Mielecki "Kopernik" ekspertem

Opublikowano: 24 listopada 2019 15:41
Autor:

Polsko-Niemieckie wymiany. Mielecki "Kopernik" ekspertem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu po raz drugi zostało zaproszone do wzięcia udziału w Laboratorium Wymiany – czyli polsko-niemieckich warsztatach organizowanych dla szkół biorących udział w wymianach młodzieży szkolnej. Szkolenie zorganizowała fundacja Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży, która współpracuje z mielecką szkołą od kilkudziesięciu lat.

Warto podkreślić, że mielecki "Kopernik" w przedsięwzięciu tym bierze udział jako szkoła ekspercka, która uczy inne placówki edukacyjne, jak prawidłowo zorganizować i przeprowadzić wymianę uczniowską.

Status ten II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu zawdzięcza prowadzeniu wymiany z gimnazjum w Erlangen w Niemczech od 1992 roku. Młodzież z Christian-Ernst-Gymnasium i II Liceum Ogólnokształcącego spotyka się aż dwa razy w roku (w Mielcu i w Erlangen), co stanowi prawdziwy ewenement wymian w Polsce.

W całym kraju jest jeszcze tylko kilka szkół, które poszczycić mogą się taką intensywnością i regularnością spotkań. Impreza ta stała się już tradycją "Kopernika", a uczestniczy w niej już drugie pokolenie uczniów – dzieci tych rodziców, którzy kiedyś sami brali udział w wymianach z niemiecką szkołą.

Jako opiekunowie uczniów jadących do Niemiec jeżdżą nauczyciele, którzy jako uczniowie II LO brali udział w tej wymianie. Między innymi na tym fenomenie pokoleniowym opiera się sukces tej współpracy – twierdzą zgodnie uczestnicy wymiany.


W tegorocznych warsztatach zorganizowanych w Berlinie wzięła udział kierownik wymiany z mieleckiego liceum, Dorota Dzija, na co dzień nauczyciel języka niemieckiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.