Reklama

Politycznego hejtu ciąg dalszy

Opublikowano:
Autor:

Politycznego hejtu ciąg dalszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas sesji Rady Powiatu Mieleckiego, w czwartek, 30 marca, doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy radnym Markiem Paprockim a radnym Andrzejem Bryłą. Rada obradowała nad tematem utworzenia przez miasto publicznej szkoły mistrzostwa sportowego. Dyskusja wymknęła się spod kontroli.

Przypomnijmy, miesiąc temu na sesji powiatu pojawiła się propozycja powołania przez miasto szkoły mistrzostwa sportowego. Wtedy zarząd powiatu postanowił nie podejmować decyzji i przenieść ten temat na następne posiedzenie rady.

Sesja 30 marca
Na czwartkowym posiedzeniu uchwałę intencyjną podjęto. Radny Marek Paprocki zarzucił członkom zarządu powiatu celowe działanie mające na celu opóźnienie utworzenia przez miasto publicznej SMS. Radni Marek Kamiński i Andrzej Bryła tłumaczyli, że miejscy urzędnicy przekazali im za mało informacji. Dodali, że miesiąc temu mieli tylko szczątkowe informacje na temat tego projektu i dlatego nie chcieli podejmować w tej sprawie decyzji.
 
"Trzeba być ciemnym"
Podczas oficjalnej dyskusji na temat utworzenia SMS w momencie, kiedy obie strony konfliktu tłumaczyły, dlaczego nie podjęto decyzji w tej sprawie w lutym, radny Marek Paprocki, nie mając prawa głosu, skomentował opinie członka zarządu powiatu Andrzeja Bryły słowami  "trzeba być ciemnym". Ten komentarz usłyszał radny Andrzej Bryła, który bardzo się oburzył. - Trzeba się zastanowić, co się mówi. Możemy się spierać, ale ja starałem się nigdy nikogo nie obrażać, a pan często nie panuje nad słowami - powiedział w kontrze Bryła. Radny wyraźnie nie potrafił opanować swoich emocji. Przewodniczący rady Henryk Niedbała postanowił przerwać obrady na kilka minut. Po wznowieniu sesji głos zabrał ponownie radny Marek Paprocki, który publicznie przeprosił radnego Bryłę za swoje słowa. - Chciałem przeprosił pana Andrzeja. Nie było moją intencją obrażanie pana. (...) Te słowa nie powinny paść, za co jeszcze raz serdecznie przepraszam - powiedział radny Paprocki.
 
Podstawówka "tak", a liceum "nie"
Radni ostatecznie zgodzili się na utworzenie i prowadzenie przez samorząd miejski publicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Miejscy urzędnicy chcieli w przyszłości powołać także liceum o profilu sportowym. Na razie  radni powiatowi nie zgodzili się na powołanie takiej placówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE