Reklama

Policjanci szkolą seniorów jak żyć bezpiecznie w Przecławiu.

Opublikowano:
Autor:

Policjanci szkolą seniorów jak żyć bezpiecznie w Przecławiu.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci debatowali z seniorami w Przecławiu. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym osób starszych, oszustwa na szkodę osób w podeszłym wieku oraz przemoc wobec seniorów to główne tematy debaty ewaluacyjnej, która odbyła się w ubiegłą sobotę w Przecławiu.

Debatę zainicjowali policjanci w odpowiedzi na zaproszenie do współpracy przez Klub Seniora „Złoty Wiek” z Przecławia. W spotkaniu udział wzięli Kierownik Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorz Marucha, sierż. szt. Bernadetta Krawczyk oraz st. sierż. Ewelina Ziemba zajmująca się profilaktyką społeczną z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Podczas spotkania funkcjonariusze omówili schemat oszustw popełnianych na szkodę starszych osób oraz przedstawili najważniejsze aspekty bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Policjanci mówili także o korzystaniu z narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także rozmawiali o przemocy wobec osób starszych.

Sobotnie spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Policjanci bardzo cenią sobie współpracę z klubami seniora na terenie całego powiatu mając nadzieje, że spotkania z osobami starszymi przyczynią się znacznie do zmniejszenia przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE