Reklama

Policjanci rozpoczynają działania. Zobacz jakie!

Opublikowano:
Autor:

Policjanci rozpoczynają działania. Zobacz jakie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu zimnych dni. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Pojawiają się pierwsze przymrozki. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo osób bezradnych i samotnych. Policjanci proszą o przekazywanie informacji o osobach potrzebujących pomocy.

Bieżący rok ze względu na obowiązujące ograniczenia, nakazy i zakazy związane z wystąpieniem stanu epidemii, jest rokiem szczególnie trudnym, również dla osób samotnych i bezdomnych. W związku z nadchodzącą porą zimową i pojawiającymi się przymrozkami, policjanci już w listopadzie rozpoczynają wzmożone działania prewencyjne i pomocowe wobec osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Działania funkcjonariuszy będą zmierzać do ograniczenia liczby wychłodzeń i udzielania pomocy osobom, które jej potrzebują.

Dla podniesienia skuteczności działań interwencyjno-pomocowych, funkcjonariusze nawiązują współpracę z innymi służbami i instytucjami, które są powołane do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz niesienia im pomocy. Szczególną rolę pełnią tu ośrodki pomocy społecznej, których działania mają charakter opiekuńczy, interwencyjny i wspierający. Ich pracownicy, a także dzielnicowi, starają się dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy. Dzielnicowi proszą o informacje od mieszkańców o osobach, które z racji swojego wieku, ułomności, samotności, niezdarności, bądź trudnej sytuacji materialnej, mogą stać się potencjalnie ofiarą zgonu wskutek wychłodzenia organizmu - informuje policja.

Policjanci w najbliższych miesiącach będą patrolować miejsca, w których przebywają bezdomni. Będą sprawdzać ogródki działkowe, kanały ciepłownicze, parki, zarośla oraz pustostany. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi, Strażą Miejską i Strażą Pożarną.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracają się z apelem - jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie organizmu bądź zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112. 

Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony - pamiętajmy, że jeden telefon może uratować życie lub zdrowie człowieka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE