Reklama

Policja wybrała Black Hawki na podstawie danych z internetu? Zamieszanie z zamówieniem trwa

Opublikowano:
Autor:

Policja wybrała Black Hawki na podstawie danych z internetu? Zamieszanie z zamówieniem trwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na posiedzeniu sejmowej komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Komendant Główny Policji, nadinsp. Jarosław Szymczyk przyznał, ze policja szykuje się do kupienia dwóch Black Hawków. Wyjaśnił, że decyzja została podjęta na podstawie ogólnodostępnych specyfikacji maszyn. Ogólnodostępnych w internecie.

To nadinterpretacja czy faktyczne zaniedbanie? W swoim ostatnim wystąpieniu polskiej policji potwierdził planowany zakup dwóch Black Hawków dla antyterrorystów. Tłumaczył się także z decyzji o kupieniu śmigłowców z wolnej ręki czyli z pominięciem procedury przetargu. Taki zakup może być szybszy, ale uniemożliwia rozpatrzenie konkurencyjnych ofert z innych firm.

Szymczyk wyjaśnił, że śmigłowce S-70i mają służyć antyterrorystom. Ich działania i taktyki są tajne, tajna więc też powinna być procedura zakupu sprzętu dla nich. Powiedział tylko, że policja postawiła sześć wymogów, które spełniły tylko Black Hawki. Dodał także:

Parametry techniczne, którymi dysponuje ten sprzęt, nie są żadną tajemnicą. Są ogólnie dostępne również i na stronach internetowych. I w oparciu o te informacje przeprowadzono głęboką analizę możliwości poszczególnych modeli oferowanych na rynku

Te słowa wywołały burzę, gdyż część zrozumiała, że policja podjęła decyzję o wielomilionowym zamówieniu (wartość S-70i to od 17 do 30 mln zł) tylko w oparciu o informacje zamieszczone na stronach producenta. Komenda Główna Policji na razie nie komentuje tej sprawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE