reklama
reklama

Policja przed lokalem wyborczym w Mielcu. Doszło do złamania ciszy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso

Policja przed lokalem wyborczym w Mielcu. Doszło do złamania ciszy? - Zdjęcie główne

Przed jednym z lokali wyborczych doszło do naruszenia ciszy wyborczej | foto Korso

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości7 kwietnia, w dzień wyborów samorządowych, przed jednym z lokali wyborczych w Mielcu miała miejsce interwencja policji w związku z podejrzeniem złamania ciszy wyborczej.
reklama

Wszystkie fotografie w artykule zostały przerobione celem uniemożliwienia identyfikacji komitetu, o którym mowa.

reklama

Napisy na chodniku

Przed lokalem wyborczym znajdującym się w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu zuważono malowidła wykonane kredą na chodniku. Były to strzałki prowadzące do lokalu wyborczego, przy czym przed samą bramą, po obu stronach znajdowały się nazwy jednego z komitetów wyborczych, biorących udział w wyborach. Komisja została poinformowana o tym fakcie a na miejsce wezwano policję. 

fot. Korso

Interwencja 

Po około 30 minutach na miejscu zjawił się patrol policji. Funkcjonariusze przystąpili do czynności, które obejmowały m.in. sfotografowanie napisów wraz ze strzałkami prowadzącymi do lokalu. Przeprowadzono również czynności z jedną z osób zasiadających w komisji. 

reklama

fot. Korso

Co mówi komisja?

Na miejscu rozmawialiśmy z osobą z komisji, która wyjaśniła nam co zaszło. 

Myślę, że mamy do czynienia z naruszeniem ciszy wyborczej. Sprawa została zgłoszona na policję. Dalej zostanie to przekazane do urzędu miasta. Mam nadzieję, że napisy zostaną usunięte. Kiedy rano przychodziliśmy do komisji, napisów jeszcze nie było

-poinformowała nas osoba z komisji. 

Naruszenie ciszy

Przypominamy, że zgodnie z art. 107 § 1. kodeksu wyborczego w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych jest zabronione. Jeśli chodzi o agitację wyborczą, jest to ściśle zdefiniowane w art. 105 § 1. kodeksu wyborczego. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób, w tym w szczególności do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.

reklama

Nazwa komitetu wyborczego umieszczona przed bramą lokalu wyborczego, wraz z wyraźnym wskazaniem poprzez strzałki kierunku do drzwi tego lokalu, wydaje się więc ewidentnym naruszeniem ciszy wyborczej. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama