reklama
reklama

Polacy w księdze rekordów Guinnessa. Kto i za co? [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Polacy w księdze rekordów Guinnessa. Kto i za co? [GALERIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKsięga Rekordów Guinnessa to publikacja wydawana przez Guinness World Records w Londynie raz w roku. Zawiera one najciekawsze, potwierdzone i udokumentowane rekordy z całego świata.
reklama

Pierwsza, według oficjalnych źródeł, księga  została wydana w 1955 roku przez irlandzki browar Guinness, będący obecnie największym na świecie browarem produkującym piwo stout. Polska edycja ukazała się natomiast w 1989 roku, nakładem gdańskiego wydawnictwa Reprom. Odpowiedzialny za narodziny legendarnej Księgi Rekordów Guinnessa jest Sir Arthur Guinness. 

Internetowa baza rekordów Guinnessa zawiera kilkadziesiąt tysięcy wyczynów. Natomiast do drukowanej publikacji wybiera się jedynie najciekawsze kategorie.

O tym, aby znaleźć się, nawet jeśli nie w księdze, to chociaż na liście, marzy wiele osób. Udaje się to jednak tylko nielicznym, którzy pobiją wybrany rekord. Jaki? Najróżniejszy. Organizatorzy zapewniają, że każdy pomysł na rekord ma potencjał i szansę na uzyskanie tytułu Rekordu Polski lub Guinnessa, pod warunkiem, że zostanie dopasowany do odpowiedniej kategorii. 

reklama

Jaką kreatywnością wykazują się rekordziści? Sprawdźcie. W naszej galerii znajdziecie nazwiska Polaków, którzy znaleźli się w tym elitarnym gronie, oraz ich niezwykłe wyczyny. Wszystkie podane informacje pochodzą z Biura Rekordów. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu mielecity.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama