Reklama

Pojawiają się pierwsze informacje o planowanych zwolnieniach grupowych

Opublikowano: 1 kwietnia 2020 17:30
Autor: SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Epidemia koronawirusa zaczyna zbierać swoje żniwa także w świecie biznesu. Rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają uratować miejsca pracy, ale niektórzy przedsiębiorcy już teraz zgłaszają duże problemy. W Mielcu grupowych zwolnień na razie nie ma, ale już w sąsiedniej Dębicy - są.

Dwa przedsiębiorstwa z gm. Dębica zwalniają pracowników, bo nie mają gdzie sprzedawać swoich produktów. Firma Arkus zgłosiła do urzędu pracy zamiar zwolnień grupowych. Chodzi o 240 osób.  Z kolei AG Motor planuje zwolnić 70 osób. Jak można przeczytać w oświadczeniu firmy Arkus &Romet Gropu, "sytuacja wynikająca z epidemii COVID-19 wydarzyła się w momencie kluczowym dla branży rowerowej, jeśli chodzi o rynek sprzedaży i w momencie największego zapotrzebowania na nasz produkt - rower. Sytuacja jest trudna, większość sklepów naszych dystrybutorów jest zamknięta. Dodatkowo nasi kluczowi klienci, czyli duże sieci sportowe zlokalizowane są w dużych galeriach handlowych, które jak wiadomo w tym czasie są również pozamykane. Dodając do tego fakt, że ponad połowa naszej produkcji rowerów to eksport, który trafia na rynki Europy – w obecnej sytuacji wszystkie kanały dystrybucji zostały sparaliżowane i praktycznie przestały funkcjonować".

Osoby zwalniane mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy, który ze względu na koronawirusa zmienił sposób przyjmowania petentów. – Jest możliwość elektronicznej rejestracji, ale nie tylko - wyjaśnia Katarzyna Roztowska - Machnik, wicedyrektor dębickiego pośredniaka. - Mamy też wydzielone w holu stanowisko, gdzie można pobrać dokumenty, wzór, jak należy je wypełnić, i skrzynkę, do której należy je potem wrzucić. Zainteresowanych zachęcamy też do kontaktu telefonicznego. Prace stopniowo do końca października ma stracić 310 osób. 

W Mielcu do tej pory nie wpłynęło żadne zgłoszenie ze strony zakładów pracy w temacie zwolnień grupowych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że niektóre zakłady pracy rozważają takie ruchy i sprawdzają, co takie rozwiązanie może dać danej firmie w poprawie sytuacji. Warto zaznaczyć, że większość produktów dużych firm na mieleckiej strefie ekonomicznej swój rynek zbytu ma na świecie. Wszystko zależy od tego, co będzie się dziać w następnych tygodniach i czy produkty z mieleckich firm będą nadal zamawiane przez odbiorców w świecie.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Edward

  Niezależnie od tego, co zrobiłby rzad, zakłady i tak musiałby zwolnić ludy ze względu na brak możliwości eksportowania towaru za granicę. Gospodarka to system naczyń połączonych a nie autarkia północnokoreańska.

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  dramat

  Firma zdradzi? To (nie)rząd was dyma, a wy za marne 500 zł dajecie się sprzedawać. Pamiętajcie, socjalizm nigdy nie wygrał i nie wygra. Teraz każdy pracownik sie o tym przekona. Pozdrawia przedsiębiorca, który daje wam pracę, a wy plujecie na niego...

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Rok i

  Nie ma zwolnień grupowych w Mielcu? Czyli jak zwalnia sie wszystkich pracowników którzy byli zatrudnieni przez pośrednika to już nie jest grupowe.... bo tak zrobiła firma meblarska ....... masa ludzi straciła pracę. Kolejni polecą Ci którym kończy się umowa.

 • 10 miesięcy temu | ocena +10 / -1

  jeh

  Będą chcieli wykorzystać dotacje od państwa,ae mogą się przeliczyć będzie trudno o dobrego pracownika jeżeli firma go teraz zdradzi.