Reklama

Podwyżka podatków w Mielcu na szybkiej sobotniej sesji?

Opublikowano:
Autor:

Podwyżka podatków w Mielcu na szybkiej sobotniej sesji? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwołana w szybkim tempie na sobotę (7 grudnia) sesja Rady Miejskiej ma jeden podstawowy punkt. Chodzi o podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok. Czyżby w kilka dni władze miasta przekonały radnych do podniesienia podatków?

Głosowanie nad podwyżką podatków miało miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miasta (28 listopada). Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwko, podobnie głosowali radni KUKIZ`15. Od głosu wstrzymali się radni Razem dla Ziemi Mieleckiej. Wobec tego podatków nie udało się podnieść. Miasto po ewentualnej zgodzie rady mogło "zarobić" ponad 4 miliony złotych, co w trudnych czasach stanowiłoby spory zastrzyk pieniędzy. Jednak po bardzo długiej wymianie argumentów radni nie przyjęli uchwały. 

Aby zrekompensować brak wpływów pieniędzy z podatków, władze miasta musiałyby szukać kolejnych oszczędności w budżecie na nadchodzący rok. Ale może to nie będzie już konieczne.

- Ciężko mi powiedzieć, kiedy będzie następna sesja. Były plany, żeby to był 19 grudnia. Przy tej sytuacji na dzisiaj nie umiem powiedzieć, czy to będzie 19 grudnia, czy początek przyszłego roku - komentował po ostatniej sesji Jacek Wiśniewski.

Sytuacja okazała się jednak dość dynamiczna, gdyż po 9 dniach będziemy świadkami kolejnego podejścia do podatkowego tematu. Kolejna sesja już w sobotę 7 grudnia. Zapewne kogoś udało się przekonać do podwyżki podatków.


Dochodzą do nas informacje, że za podniesieniem podatków będzie prawdopodobnie głosował ktoś reprezentujący ugrupowanie KUKIZ'15. Koalicji rządzącej w mieście wystarczy właśnie jeden głos z tego właśnie ugrupowania i ustawa zostanie przegłosowana.

XV sesja Rady Miejskiej odbędzie się 7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Mielcu, w sali im. Św. Jana Pawła II, o godzinie 9.00
 
Porządek obrad:

1.      Otwarcie sesji.
2.      Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok.
3.      Zamknięcie obrad.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE