Reklama

Podkarpackie. Zmarł ksiądz proboszcz jednej z parafii. Miał potwierdzone zakażenie koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie. Zmarł ksiądz proboszcz  jednej z parafii. Miał potwierdzone zakażenie  koronawirusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł ksiądz dr Adam Dzióba, proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Krasnem k. Rzeszowa. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej parafii w Krasnem. U duchownego tego potwierdzono wcześniej zakażenie koronawirusem. Jego życie związane było z naszym regionem. Pochodził z Lipnicy gm. Dzikowiec, a w 1981 roku zdał maturę w LO w Kolbuszowej.

Krótki odnośnik  na stronie parafii dotyczący księdza proboszcza  zawiera jeszcze wezwanie: „Prosimy o modlitwę w jego intencji”.

Poza tym jest informacja, że w związku z kwarantanną księży pracujących w tej parafii msze święte odprawiane są na plebanii bez udziału wiernych zgodnie z wcześniej zamówionymi intencjami.

Przyczyna śmierci księdza  proboszcza Adama Dzióby nie jest podana. Wiadomo jednak, że duchowny miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przebywał też w szpitalach, najpierw w Dębicy, a potem w Łańcucie.  

Ksiądz dr Adam Dzióba zmarł w 29-roku kapłaństwa. Jego życie było związane z naszym regionem. Pochodził z Lipnicy gm. Dzikowiec. W 1981 roku zdał maturę w LO w Kolbuszowej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. W czerwcu 1991 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała wczoraj również o śmierci 92-letniej mieszkanki powiatu ropczycko-sędziszowskiego, u której potwierdzono pozytywny wynik COVID-19. Kobieta zmarła w szpitalu w Sędziszowie Małopolskim. Bezpośrednia przyczyną jej śmierci  nie był koronawirus, ale choroby współistniejące. Dziś z kolei Sanepid podał komunikat o kolejnych 3 ofiarach śmiertelnych w woj. podkarpackim. Byli to 85 i 54-letni mężczyźni oraz 71-letnia kobieta.


 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE