Reklama

Podkarpackie stawia na żywność wysokiej jakości czyli EKOGALA 2018

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie stawia na żywność wysokiej jakości czyli EKOGALA 2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 i 8 grudnia odbywają się one w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

Już po raz dwunasty Ekogala promuje podkarpacką i polską żywność najwyższej jakości, jednocześnie dając szansę zaprezentowania produktów tradycyjnych z różnych regionów Europy, a nawet świata.

Ekogala na trwałe wpisała się w kalendarzimprez targowo-wystawienniczych dedykowanych rolnictwu ekologicznemu w Polsce. Stała się doskonałym miejscem do nawiązywania kontaktów handlowych pomiędzy wytwórcami i dystrybutorami żywności oraz produktów ekologicznych. To także świetna okazja do zapoznania się z nowymi trendami i technologiami w branży czy wreszcie szansa wymiany doświadczeń. Jesteśmy dumni, że to my od lat wyznaczamy szlaki i promujemy modę na produkty tradycyjne i ekologiczne – podkreślał w swym powitalnym przemówieniu marszałek Władysław Ortyl.

W tegorocznej Ekogali uczestniczy 147 wystawców, producentów i wytwórców a także instytucje okołorolnicze, certyfikujące oraz urzędy marszałkowskie. Wystawcy prezentują  ryby, oleje, nabiał, pieczywo, owoce, warzywa, soki, miody, wyroby cukiernicze, wędliny, mięsa, zioła, kosmetyki, środki nawozu roślin. Liczną grupę, bo aż  25 wystawców, stanowią goście z Chin, Ukrainy, Rumunii i Grecji.

Cieszymy się, że Ekogala jest to także świetne miejsce prezentacji produktów tradycyjnych wpisanych na listę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nasz region zarejestrował 230 produktów. Na tegorocznych targach będą promujące się Gospodarstwa Agroturystyczne i Zagrody Edukacyjne – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.        

Od początku istnienia imprezy gościli na niej wystawcy z zagranicy. Już po raz drugi na Ekogali pojawili się goście z Chin. Marszałek Władysław Ortyl spotkał się z delegacją reprezentującą chiński region Kuangsi Chuang. Na czele delegacji stoi dyrektor departamentu handlu Regionu Autonomicznego Kuangsi Chuang pan Diao Weihong.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE