Reklama

Podkarpackie Krystyny tańczyły w Komańczy [FOTO]

Opublikowano: śr, 11 mar 2020 09:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju ale i po jego granicami. Te imieniny wpisały się na stałe w kalejdoskop wydarzeń kulturalnych Podkarpacia.

Samorząd gminy Komańcza przyjął solenizantki niezwykle gościnnie i uroczyście. Tradycyjne powitanie chlebem i solą dopełnił szampański toast i tort.

Wójt gminy Komańcza, Roman Bzdyk, przekazał na czas imienin swoją władzę Królowej Krystynie I wręczając Jej berło, a dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, radna Krystyna Galik-Harhaj podarowała obraz z wizerunkiem Św. Krystyny z Bolseny.


    Honorowi goście przybyli z życzeniami i imieninowymi prezentami. Poseł Wiesław Buż wręczył ogromny kosz kwiatów szefowej Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich, a każda Krystyna otrzymała od wicestarosty sanockiego Janusza Cecuły bryloczki z dukatem, europoseł Elżbieta Łukacijewska ufundowała tort podany w Siekierezadzie w gminie Cisna.

    Niezatarte wrażenia, szczególnie na warszawiankach i Krystynie z Norwegii wywarły osobliwości muzealne w Myczkowcach, Myczkowie, sanockim skansenie i Zamku, a także historia sanockiego grodu opowiedziana przez lokalną przewodnik Krystynę Dżoń oraz sale pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Klasztorze Nazaretanek w Komańczy. Solenizantki uczestniczyły we mszy św. rekolekcyjnej w Kościele pw. Św. Józefa w Komańczy, a Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej w Rzepedzi otworzył podwoje dla Krystyn.


Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy z pewnością pozostaną na długi czas w pamięci wszystkich mieszkańców gminy, gości i samych solenizantek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.