Reklama

Podawał się za policjanta. Wpadł w ręce "kolegów"

Opublikowano: śr, 11 wrz 2019 21:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo dokonywane metodą na „funkcjonariusza”. 21-letni mężczyzna podawał się za funkcjonariusza CBŚP.

We wtorek policjanci uzyskali informację o możliwości  popełnienia oszustwa na "policjanta". Z mieszkanką Rzeszowa nawiązał kontakt nieznany mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Poinformował rozmówczynię, że została oszukana, a pieniądze, które ostatnio wybrała z banku mogą być fałszywe. W związku z tym musi przekazać je policjantom, w celu sprawdzenia ich autentyczności. 

 

Podczas rozmowy dokładnie wypytał pokrzywdzoną o posiadane oszczędności i lokaty w bankach.  Pod jej dom przyjechał nieznany mężczyzna, któremu kobieta przekazała pieniądze. Pozostawił jej telefon komórkowy do dalszych kontaktów i tłumacząc się pośpiechem, odjechał. 

 

Po przekazaniu pieniędzy pokrzywdzona pojechała do placówek bankowych, gdzie wybrała pieniądze. Rozmowy telefoniczne z nieznanymi osobami oraz zachowanie kobiety, zaniepokoiły rodzinę, która skojarzyła to z oszustwami i zawiadomiła policjantów. 

 

W rejon placówek bankowych, do których udała się pokrzywdzona, pojechali kryminalni z rzeszowskiej komendy. Zauważyli pokrzywdzoną na ul. 3-go Maja. Cały czas rozmawiała przez telefon komórkowy, chociaż wcześniej, jak twierdziła rodzina, nigdy takiego telefonu nie używała. Policjanci obserwując kobietę zauważyli w pobliżu mężczyznę, który mógł mieć związek z tym oszustwem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarcza.  

 

Okazało się, że zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbyciem kary pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli przy nim przedmiot w kształcie policyjnej odznaki z fikcyjnym numerem identyfikacyjnym.

Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, za które usłyszał 29 zarzutów. W związku z tymi czynami poszukiwany, był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE