Reklama

Po rządowej obniżce wynagrodzeń dla samorządowców, wójt Wadowi zarobi..więcej!

Opublikowano:
Autor:

Po rządowej obniżce wynagrodzeń dla samorządowców, wójt Wadowi zarobi..więcej!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ogólnopolskiej obniżce wynagrodzeń samorządowców Jerzy Kos, wójt gminy Wadowice Górne, zarobi więcej... o 6 zł brutto.

Rada Gminy Wadowice Górne podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia wójta w związku z ogólnopolskimi obniżkami. Wójt pobierał wcześniej wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5 tys. zł. Było to przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku - ustawowe "widełki" dawały radnym możliwość ustalenia wynagrodzenia pomiędzy 4,2 tys. zł a 5,9 tys. zł.

 Zamiast obniżki pensji zasadniczej o 20%,  zgodnie z majowym rozporządzeniem Rady Ministrów, zastosowano obniżkę o 6%. Obniżka o 20% oznaczałaby ustalenie nowej pensji w wysokości 4 tys. zł. Rada zadecydowała jednak, że zasadnicza pensja wójta wyniesie 4,7 tys. zł. Oznacza to obniżenie jej o 6% i ustalenie na maksymalnym możliwym poziomie. Przepisy przewidują bowiem nowe "widełki" w granicach 3,4 tys. zł - 4,7 tys. zł.

Pensję wójta radni chcieli utrzymać w dotychczasowej wysokości. Dlatego zmieniono też inne składniki wynagrodzenia - podwyższono dodatek  funkcyjny o 300 zł i dodatek specjalny o 66 zł. Dodatek za wieloletnią pracę, którego wysokości radni nie mogą zmienić, obniżył się o 60 zł. Bilans zmian? Wójt jest na plus o 6 zł brutto. Ogólnopolska obniżka wynagrodzeń w Wadowicach Górnych nie zadziałała. Znaleziono sposób, jak obejść nowe przepisy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE