Reklama

Po 13 latach starań zrekultywowano składowisko odpadów. Zobacz co tam jest dziś

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 09:32
Autor: | Zdjęcie: Fot. UG Padew Narodowa

 Po 13 latach starań zrekultywowano składowisko odpadów. Zobacz co tam jest dziś - Zdjęcie główne

W miejscu dawnego składowiska odpadów komunalnych powstał Eko-Park, który służy mieszkańcom jako miejsce do spotkań i wypoczynku. | foto Fot. UG Padew Narodowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 lat zabiegów zajęła gminie Padew Narodowa rekultywacja składowiska odpadów komunalnych. Proces ten już się na szczęście zakończył, a w miejscu składowiska jest Eko-Park jako miejsce spotkań i wypoczynku.

Gminne składowisko odpadów komunalnych w Padwi Narodowej zaczęło funkcjonować w grudniu 1988 roku.  

Powierzchnia działki, na której znajdowało się składowisko wynosiła 1,52 ha, powierzchnia  składowiska  1,00 ha, a powierzchnia zajęta pod kwatery (czasze składowiska)  0,72 ha. Odpady składowane były na 3 kwaterach, przy czym kwatera nr I stanowiła oddzielne składowisko, natomiast kwatery II i III były ze sobą połączone w jedną całość.

 Składowisko przestało funkcjonować  i przyjmować odpady  1 stycznia 2008 r. Od tej pory rozpoczęły się też zabiegi gminy o jego rekultywację.

W 2011 r. gmina uzyskała decyzję na zamknięcie i rekultywację składowiska na podstawie opracowanego projektu który zakładał, iż wartość prac rekultywacyjnych wyniesie prawie 1 000 000 zł.
 

W 2015 r. przygotowany został nowy projekt na podstawie, którego gmina uzyskała nową decyzję na zamknięcie i rekultywację składowiska odpadów, a wartość prac rekultywacyjnych oszacowano na ok. 500 000 zł.

Po wnikliwych analizach oraz wstępnym oszacowaniu prac rekultywacyjnych gmina podjęła decyzję o przeprowadzeniu rekultywacji składowiska ze środków własnych. Proces ten zakończył się w listopadzie 2019 roku . Koszt przeprowadzonych prac  wyniósł 357 886,69 zł.

W chwili obecnej na terenie zrekultywowanego składowiska znajduje się Eko-Park, który  służy mieszkańcom jako miejsce do spotkań i wypoczynku. Teren Eko-Parku sąsiaduje z nowo zaplanowanym osiedlem Polska Wieś III i w przyszłości planuje się rozwój i doposażenie tego terenu jako miejsca rekreacyjnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.