Reklama

[PILNE] Jest odwołanie Kronospanu od decyzji UOKiK

Opublikowano:
Autor:

[PILNE] Jest odwołanie Kronospanu od decyzji UOKiK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Kronospan będzie do skutku bronić swojego dobrego imienia, dlatego 29 stycznia 2018 złożył odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie ma wpływu na bieżącą działalność firmy oraz na prowadzone inwestycje - przekazuje Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan

 - Grupa ekspertów, po wnikliwej analizie, nie stwierdziła naruszeń, na które powołuje się UOKiK. Dlatego Kronospan zdecydował się odwołać od niesłusznej, jego zdaniem, decyzji i zamierza bronić dobrego imienia firmy oraz wszystkich, związanych z nią, osób, przed sądem - czytamy w komunikacie prasowym zakładu Kronospan.

W dniu 28 grudnia 2017 roku doręczono spółkom Kronospan Szczecinek sp. z o.o. i Kronospan Mielec sp. z o.o. decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczącą prowadzonego postępowania antymonopolowego i rzekomego stosowania przez spółki praktyk, ograniczających konkurencję na rynku płyt wiórowych i pilśniowych. Decyzja stwierdza naruszenie przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów oraz nakłada na spółki karę pieniężną na podstawie art. 106 ust. 1 i 2 ww. ustawy.

- Po dogłębnej analizie uzasadnienia decyzji spółki z całą mocą podkreślają, iż nie zgadzają się z przedstawionymi w niej tezami oraz stanowiskiem Prezesa UOKIK. Postępowanie, prowadzone przez Prezesa UOKIK, odnosi się do okresu od 2008 do 2011 roku. Co istotne, w decyzji stwierdzono zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk (których fakt istnienia spółki konsekwentnie kwestionują) z dniem 7 września 2011 roku - pisze przedstawiciel Zakładu.

W ocenie Kronospanu wszystkie działania, podejmowane przez firmę, wpływają na poprawę i rozwój konkurencyjności w branży.

- Pragniemy również poinformować, że pracownicy, odpowiedzialni za kontakty handlowe, zostali przeszkoleni w zakresie znajomości i przestrzegania przepisów o ochronie konkurencji - dodaje Beata Rafalo. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE