Reklama

Pijani z Mielca pojadą do Rzeszowa. Wiemy ile kosztuje pobyt w Izbie Wytrzeźwień

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Arcciwum

Pijani z Mielca pojadą do Rzeszowa. Wiemy ile kosztuje pobyt w Izbie Wytrzeźwień - Zdjęcie główne

Średnio rocznie do Izby Wytrzeźwień w Rzeszowie dowożone są prawie 29 osoby, które nie płacą za swój pobyt. | foto Fot. Arcciwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Miasta Mielca wyraziła zgodę na zawarcie przez prezydenta miasta porozumienia dotyczącego przyjmowania osób w stanie nietrzeźwości przez Izbę Wytrzeźwień w Rzeszowie. Rzeszowska izba ma takie osoby przyjąć i opiekować się nimi do momentu wytrzeźwienia.

Uchwała Rady Miasta w tej sprawie podjęta została pod koniec grudnia ubiegłego roku i ma dotyczyć 2021 roku.

Z treści porozumienia pomiędzy miastem  Mielec, a miastem Rzeszów reprezentowanym  przez dyrektora Izby Wytrzeźwień dołączonym do tej uchwały wynika, że  Mielec za usługę przyjmowania  osób w stanie nietrzeźwości  i opiekowania  się nimi do momentu wytrzeźwienia zapłaci kwotę 8 700 zł.

Kwota ta obliczona została poprzez pomnożenie opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień przez  średnią liczbę osób nietrzeźwych z terenu miasta Mielca z ostatnich trzech lat, które nie uiściły opłaty za taki pobyt.

Ile kosztuje pobyt w izdebce?

Z informacji zamieszczonej na stronie Izby Wytrzeźwień w Rzeszowie wynika, że  nocleg w niej kosztuje 305 zł.  Cena nie mała, jak w dobrym hotelu.

Jeśli też Mielec płaci rzeszowskiej Izbie Wytrzeźwień 8 700 zł to wystarczy podzielić tę kwotę przez 305 zł i otrzymamy liczbę mieszkańców Mielca, którzy na taki nocleg są dowożeni i nie płacą  za niego. Jest to średnio rocznie prawie 29 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy