Reklama

Reklama

Pierwszy miesiąc tak dużego spadku bezrobocia w pow. mieleckim

Opublikowano: 3 grudnia 2020 12:33
Autor: | Zdjęcie: W październiku nastąpił duży spadek liczby bezrobotnych w pow. mieleckim, choć na wyciąganie głębszych wniosków trzeba jeszcze trochę poczekać. Fot. Archiwum

Pierwszy miesiąc tak dużego spadku bezrobocia w pow. mieleckim  - Zdjęcie główne

foto W październiku nastąpił duży spadek liczby bezrobotnych w pow. mieleckim, choć na wyciąganie głębszych wniosków trzeba jeszcze trochę poczekać. Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez ostatnie miesiące pow. mielecki notował największe wzrosty bezrobocia w woj. podkarpackim. W październikiu niespodziewanie nastąpił spadek. I to duży.

Od momentu pojawienia się koronawirusa liczba bezrobotnych w pow. mieleckim stale rosła.  W kwietniu liczba bezrobotnych wzrosła o 330 osób (podawane przez urzędy pracy wzrosty bezrobocia w danych miesiącach to różnica pomiędzy liczbą osób zarejestrowanych i wyrejestrowanych), w maju o 235 osób. I choć później to trochę wyhamowało to i tak powiat mielecki był ciągle liderem wzrostów bezrobocia w woj. podkarpackim.
CZYTAJ TAKŻE:Biskup Andrzej Jeż zdecydował o wizytach duszpasterskich

W czerwcu   przybyło 159  kolejnych  bezrobotnych, w lipcu – 72, w sierpniu – 113, we wrześniu 59.  A październik przyniósł bardzo miłą niespodziankę. Liczba bezrobotnych spadła w pow. mieleckim aż o 218 osób.

Jak duży jest to spadek niech świadczy fakt, że drugi pod względem spadków bezrobocia jest pow. sanocki gdzie ubyło 71 bezrobotnych, a trzecie miasto Przemyśl  -  ubyło 66 bezrobotnych.

A są też takie gdzie bezrobocie wzrosło. W pow. leskim o 59 osób, w pow. przemyskim o 42 osoby.

Tak duży spadek bezrobocia w październiku sprawił też, że pow. mielecki nie jest już najgorszy w układzie rocznego wzrostu bezrobocia czyli października 2019 do października 2020. W tym czasie w pow. mieleckim przybyło 1084 bezrobotnych, ale po raz pierwszy od wielu miesięcy w tej niezbyt chlubnej statystyce wyprzedziło nas miasto Rzeszów, gdzie przybyło 1226 bezrobotnych.

Z październikowego spadku bezrobocia w pow. mieleckim należy się cieszyć, choć na wyciąganie głębszych wniosków należy jeszcze trochę poczekać.  Pierwszy kwartał przyszłego roku powinien dać już jednoznaczną odpowiedź czy mieleccy przedsiębiorcy z powodzeniem przetrwali kryzys koronawirusowy i obyło się  bez większej liczby zwolnień czy jednak te zwolnienia w większym wymiarze się pojawią.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.