Reklama

Pierwszy bon na szczepienie już w rękach mielczanki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Pierwszy bon na szczepienie już w rękach mielczanki - Zdjęcie główne

foto UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ dla mieszkańców Mielca. Pierwszą mielczanką, która otrzymała bon na szczepienie, była pani Halina Olszewska.

Osoby powyżej 65 roku życia, obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, powinny szczepić się przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę).

W Mielcu w ostatnim tygodniu ruszył więc „Program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca” w postaci bonów na szczepienie. Koszt szczepionki jest wysoki, dlatego wiele osób starszych nie może pozwolić sobie na taki wydatek.

Adresatami programu są osoby, zamieszkałe na terenie miasta Mielca w wieku 65+ i które w dorosłości nie były szczepione przeciw pneumokokom. 

Duża liczba chętnych osób, które w ostatnich dniach kontaktowały się z pracownikami mieleckiego magistratu, w celu otrzymania bonu na szczepienie przeciwko pneumokokom, to dowód, że program profilaktycznych szczepień był bardzo potrzebny.

Projekt ten będzie kontynuowany przez pięć lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy