Reklama

Pieniądze z wieży do Stali

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze z wieży do Stali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miejscy zdecydowali, że pieniądze zabezpieczone w budżecie miasta na budowę wieży widokowej zostaną przeznaczone na rzecz FKS Stal Mielec.

Zapisany w budżecie miasta ponad milion złotych w pierwszej wersji miał być przeznaczony na budowę wieży widokowej na Górce Cyranowskiej. Inicjatywa radnego PiS Józefa Stali bardzo szybko spotkała się z dużym sprzeciwem społeczeństwa, o którym bardzo szeroko pisaliśmy na łamach Korso. Ostatecznie radni zdecydowali wycofać się z tej inicjatywy. Połowę pieniędzy przeznaczyli na rzecz szpitala powiatowego. Na ostatniej sesji rady miasta, w piątek, 29 września, poinformowali, że druga połowa pieniędzy zostanie skierowana jako dotacja dla Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec. Zdaniem radnych, klub bardzo szeroko promuje nasze miasto w całym kraju, dlatego ta dotacja po prostu się mu należy.

- Złożyliśmy już prośbę do pana prezydenta, żeby przekazać pieniądze na promocję sportu poprzez piłkę nożną. Uważamy, że miasto jest bardzo dobrze promowane  przez działania klubu. Przekłada się to chociażby na liczny udział mieszkańców na meczach piłkarskich czy dużej aktywności młodzieży na zajęciach akademii piłkarskiej. Widzimy, że miasto rzeczywiście żyje piłką nożną - powiedział nam Mariusz Ryniewicz, szef klubu radnych PiS w radzie miasta. 

Pieniądze zostały przekazane w ostatni piątek na sesji miejskiej w ramach tzw. zmian w budżecie miasta. Zgodnie z procedurami, do zainteresowanych trafią  za kilka tygodni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE