Reklama

Pieczęcie Zasług Obywatelskich rozdane. Laureatami prof. Szafer i Józef Oleksiak

Opublikowano:
Autor:

Pieczęcie Zasług Obywatelskich rozdane. Laureatami prof. Szafer i Józef Oleksiak - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drugi raz w historii Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej przyznało Pieczęcie Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis. Medale dostają osoby niezwykle aktywne społecznie. W tym roku odznaczeni zostali prof. Władysław Szafer i inż. Józef Oleksiak.

 

Medale wręczono 10 listopada, podczas dorocznych niepodległościowych śpiewanek w pałacu Oborskich w Mielcu. Warto przypomnieć, że honorowe odznaczenie Pieczęć Zasług Obywatelskich ustanowił Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu na początku 2016 roku.

 Odznaczenie jest przyznawane postaciom wybitnie zasłużonym w działalności na rzecz środowiska lokalnego. Wręcza się je obywatelom charakteryzującym się wzorową postawą obywatelską i moralną, stanowiącym autorytet obywatelskiego i społecznikowskiego działania oraz postępowania, obywatelom promującym naszą Małą Ojczyznę w kraju i na świecie, godnym naśladowania dla nas wszystkich oraz kolejnych pokoleń mieleckiej społeczności.

Kapituła składająca się z przedstawicieli wybranych przez Zarząd TMZM, przedstawicieli desygnowanych przez Prezydenta Miasta Mielca oraz Starostę Powiatu Mieleckiego na swoim posiedzeniu w dniu 30 października postanowiła uhonorować tym szlachetnym odznaczeniem spośród osób nieżyjących  prof. Władysława Szafera, patrona TMZM, patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu oraz patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Rzemieniu. Spośród osób żyjących  Józefa Oleksiaka. Kandydatura prof. Władysława Szafera zgłoszona została przez Stowarzyszenie "Odrodzony Mielec", a kandydatura  Józefa Oleksiaka przez Klub Miłośników Lotnictwa TMZM.

 W imieniu prof. Władysława Szafera medal oraz statuetkę odebrał Marek Paprocki, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu, której patronem jest prof. Szafer,  wraz z delegacją samorządu uczniowskiego szkoły. Taka była wola wnuczka profesora – Władysława Szarskiego, który nie mógł przybyć na uroczystość. Józef Oleksiak odebrał odznaczenie osobiście.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE