Reklama

Pełny program I Mieleckich Dni Seniora

Opublikowano:
Autor:

Pełny program I Mieleckich Dni Seniora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Takiej inicjatywy w Mielcu jeszcze nie było. 6 listopada rozpoczynają się Dni Seniora. Wbrew panującym stereotypom mieszkańcy naszego miasta 60 plus chcą udowodnić, że energią i kreatywnością potrafią zarażać innych. Co przygotowali na Pierwsze Mieleckie Dni Seniora?

W inicjatywie Mieleckiej Rady Seniorów i Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Mielca 60 plus. A w planach wiele spotkań, konkursów i turniejów. - Mogą się do nas zgłosić wszyscy, którzy ukończyli 60 lat. Nasz dzień wcale nie musi się kończyć na spędzeniu go w zamkniętych czterech ścianach własnego domu. Dni Seniora są okazją, by wyjść do ludzi i nawiązać nowe znajomości. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla starszych mieszkańców Mielca – mówi Wacław Świerczyński, wiceprzewodniczący Mieleckiej Rady Seniorów.

6 listopada
W niedzielę o godzinie 10 w Szkole Podstawowej nr 6 i na boisku asfaltowym MOSiR przy ulicy Solskiego rozpoczną się mistrzostwa seniorów z przepisów ruchu drogowego i jazdy sprawnościowej samochodem. Prowadzącym będzie Automobilklub Mielecki. By się na nie zapisać, należy zgłosić się o godzinie 9.30 w dniu zawodów lub telefonicznie: 502862498 do prezesa klubu, Grzegorza Stryjskiego. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Zwycięzcy odbiorą puchary, dyplomy i nagrody podczas uroczystej gali 10 listopada.

O godzinie 15 w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego odbędzie się uroczyste otwarcie Dni Seniora w Mielcu z władzami miasta. Tuż po tym seniorzy przedstawią swoje artystyczne osiągnięcia.

Ponadto między 6 a 10 listopada będzie można obejrzeć wystawę twórczości artystycznej seniorów, w tym ich dzieła malarskie i rzeźbiarskie. Wystawa w sali wystawienniczej Samorządowego Centrum Kultury w godzinach otwarcia domu kultury.

8 listopada
W Hotelu Polskim przy ulicy Biernackiego 12 o godzinie 17 odbędą się I Mieleckie Mistrzostwa Seniorów w Brydżu Sportowym Par o Puchary: Rady Seniorów i Prezesa Korso. Rozdanie pucharów podczas gali 10 listopada. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie: 604230253.

9 listopada 
W Restauracji Frezja przy ulicy Sobieskiego 27 o godzinie 13 startują I Mieleckie Szachowe Mistrzostwa Seniorów. Turniej poprowadzi Józef Zaskalski, prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są do prezesa pod numerem telefonu: 607803299 do godziny 13 w dniu zawodów. Rozdanie pucharów podczas gali 10 listopada. 

10 listopada
To dzień Uroczystej Gali Finałowej Dni Seniora. Impreza odbędzie się na deskach Domu Kultury przy ul. Niepodległości w Mielcu. Rozpoczęcie o godzinie 16.30. Podczas jej trwania odbędzie się finał plebiscytu Najsympatyczniejszej Seniorki Mielca. O tym, która z pań zdobędzie tytuł Seniorki Mielca, zadecydują jurorzy i publiczność. Redakcja Korso ogłosi również wyniki plebiscytu „Seniorka Korso”. W dalszej części zwycięzcy turniejów i konkursów z poprzednich dni odbiorą puchary, dyplomy i nagrody z rąk organizatorów. Wręczą je patroni honorowi, organizatorzy i sponsorzy. 

Uwaga! Zaproszenia na galę są bezpłatne. Wydawane są w kasie kina SCK do 2 listopada. Ich ilość jest ograniczona. Patronatem honorowym Dni Seniora objęli: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Korso jest głównym patronem medialnym Dni Seniora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE