Reklama

Park sensoryczny otwarty już latem tego roku [FOTO]

Opublikowano: wt, 12 maj 2020 11:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na mieleckiej Starówce trwa budowa parku sensorycznego. Nasi czytelnicy często dopytują o tę inwestycję. Z nowego obiektu skorzystamy jeszcze tego lata.

Niezagospodarowane jak dotąd tereny zielone przy siedzibie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Mielcu u styku ulic Sękowskiego i Lelewela nabierają nowych kształtów. 

Powstający tu park ma być miejscem wypoczynku dla starszych i młodszych mieszkańców powiatu, jak również – dla osób z dysfunkcjami sensorycznymi i motorycznymi. Oprócz spacerowych alejek, siedzisk i urządzeń do zabawy i edukacji dla dzieci, w parku wydzielony zostanie fragment przestrzeni przeznaczony do ćwiczeń i symulacji ruchowych. 

Powstanie też enklawa roślin umożliwiająca poznanie walorów smakowych i zapachowych. Ta dedykowana jest w szczególności podopiecznym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, której siedziba ulokowana jest tuż obok miejsca inwestycji.

Przebudowę parku, według projektu pracowni „APA PETER PAN”, realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu. Za budowę oświetlenia, kanalizacji kablowej oraz monitoringu wizyjnego odpowiada firma Elektron-tech Michał Goński, a za wyposażenie parku w niezbędny sprzęt i małą architekturę - firmy ROYAL PLAY oraz SEEDiA Sp. z o.o. 

Zadanie będzie kosztować 1 396 095,94 zł i zostanie dofinansowane z funduszy unijnych.

Poniżej galeria zdjęć z tej inwestycji:

 

CO JESZCZE NA PORTALU?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.