Reklama

Park Crossfitowy na Rzochowie?

Opublikowano:
Autor:

Park Crossfitowy na Rzochowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ten rok Urząd Miejski w Mielcu zaplanował wiele inwestycji na terenie Rzochowa. Udało się wygospodarować środki na remonty niektórychulic, budowę oświetlenia czy postawienia nowej wiaty przystankowej. Pojawił się także pomysł wykorzystania terenów znajdujących się przy wałach Czy będzie to m. in. park crossfitowy?

Mieszkańcy Rzochowa już kilka razy zwracali uwagę na to, że tereny znajdujące się w bliskiej odległości od Wisłoki można wykorzystać w celach rekreacyjnych. Warto przypomnieć,  że w 2015 roku na tym terenie wybudowano wały przeciwpowodziowe. Do tego czasu obszar był systematycznie zalewany. Sytuacja się zmieniała i teraz  udało się zapisać w budżecie miasta opracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu.

Pomysły już są
Już w zeszłym roku mieszkańcy zgłaszali pomysł budowy przystani kajakowej. W regionie jest wielu entuzjastów tego sportu. Nie ma jeszcze wstępnych koncepcji, jak taka przystań ma wyglądać.

Kolejny pomysł pojawił się niedawno. Mielczanin Tomasz Bucki zaproponował wybudowanie specjalnego parku do uprawiania crossfitu. Wstępne opracowanie pomysłu trafiło już do magistratu. Tematem zainteresował się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zdaniem autora koncepcji park powinien mieć wydzielone funkcje. Powinna się znaleźć część, w której mógłby odbywać się imprezy plenerowe. Kolejna z nich to funkcja wypoczynkowa. Pojawił się też pomysł odnowienia boiska i klubu piłkarskiego. Park crossfitowy mógłby służyć mieszkańcom całego miasta szczególnie w weekendy. Pomysłodawca proponuje utworzenie specjalnego toru przeszkód. Projektowanie takiej trasy nie jest trudne, bo bardzo często wykorzystuje się przede wszystkim naturalne ukształtowanie terenu. Obok toru mogłaby powstać siłownia zewnętrza. Inicjatywę wspiera lokalny radny miejski Marek Zalotyński.

Więcej w 3 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE