Reklama

Parafie w powiecie mieleckim szykują się do działalności w strefie czerwonej

Opublikowano:
Autor:

Parafie w powiecie mieleckim szykują się do działalności w strefie czerwonej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W całej diecezji tarnowskiej aż trzy powiaty zostały objęte od najbliższej soboty strefą czerwoną. To powiat mielecki, dębicki i limanowski. Parafie znajdujące się w tych strefach muszą zastosować dodatkowe obostrzenia.

Dla parafii w Mielcu i powiecie mieleckim ponownie wraca obowiązek zmniejszenia limitu osób przebywających w świątyni. Od soboty 10 października wierni mogą wypełnić świątynię tylko w połowie. Każda z parafii indywidualnie wyznacza taki limit. 

"zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać w obszarze czerwonym pod warunkiem, że (...) w budynkach kultu religijnego znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny".

W najbliższą niedzielę 11 października w parafii Ducha Świętego w Mielcu o godz. 12.00 zostanie odprawiona msza święta z okazji diecezjalnego dnia papieskiego, w której uczestniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jak udało się nam dowiedzieć, wydarzenie nie zostało odwołane. 

- Obchody Dnia Papieskiego odbędą się na tyle, na ile pozwolą na to wchodzące w życie od jutra obostrzenia. Tak, jak to zostało powiedziane w odczytanym w minioną niedzielę komunikacie biskupa Andrzeja Jeża, ze względu na sytuację spowodowaną pandemią nie będzie w tym roku organizowanego na ulicach "Marszu dla Życia i Rodziny". Będzie natomiast celebrowana w tym dniu o godz. 12.00 Msza święta w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu w intencji wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin naszej diecezji. Msza święta będzie transmitowana przez radio RDN i poprzez stronę internetową parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu - informuje rzecznik diecezja tarnowskiej - ks. Ryszard Nowak

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE