Reklama

Parada Konna w Żarówce

Opublikowano:
Autor:

Parada Konna w Żarówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce odbędzie się 11. Parada Konna w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki). Nowością będzie konkurs powożenia zaprzęgami jednokonnymi i pokaz dżygitówki.

Tegoroczna impreza zaplanowana została na niedzielę, 8 września i odbędzie się na terenach rekreacyjnych przy miejscowym stadionie.
Parada Konna po przedsięwzięcie powstałe z pasji do koni, które z lokalnej imprezy szybko stało się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Skierowana jest do miłośników zwierząt, w szczególności koni.

Co organizatorzy przygotowali w tym roku? Na godz. 13.45 zaplanowano przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, a po nim oficjalne otwarcie Parady i prezentację jej uczestników. Następnie po krótkim występie kapeli Żarowianie będzie można zobaczyć kadryl, czyli taniec koni ujeżdżanych przez jeźdźców. - Polega on na wykonywaniu różnych figur lub układów choreograficznych. Ta naprawdę efektowna i widowiskowa forma sztuki jeździeckiej, chętnie oglądana przez widzów, wykonywana jest przy muzyce, a konie poruszają się w jej rytm – wyjaśnia Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.  Pokaz przeprowadzą uczennice Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA z Kawęczyna. 


Organizatorzy dbają o to, by co jakiś czas wprowadzać nowe elementy do Parady. W tym roku taką nowością będzie pokaz dżygitówki, czyli sztuki jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. - To takie popisy akrobatyczne na galopującym koniu składające się np. z wskakiwania na wierzchowca i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją – dodaje Krzysztof Babiarz.


Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą sportowe i amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi i po raz pierwszy jednokonnymi, a także czempionaty hodowlane klaczy rasy małopolskiej i zimnokrwistej. Wystąpią w nich przedstawiciele województw podkarpackiego i małopolskiego. Wieczorem, o godz. 18.30, rozpocznie się zabawa taneczna. Podczas całej imprezy będzie można też zajrzeć do końskich boksów czy skorzystać z gastronomii, a na dzieci będą czekały dmuchańce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE