Reklama

Pamiętacie o maskotkach dla szpitalnego SOR-u? Strażacy z OSP Kiełków przekazali rekordową ilość misiów!

Opublikowano:
Autor:

Pamiętacie o maskotkach dla szpitalnego SOR-u? Strażacy z OSP Kiełków przekazali rekordową ilość misiów!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze do 31 grudnia można przekazywać maskotki dla dzieci, które trafiają na szpitalny oddział ratunkowy w Mielcu. Ostatnio prawie 300 maskotek przekazali strażacy ochotnicy z drużyny OSP Kiełków.

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mielcu każdego roku pomoc medyczną uzyskuje kilkaset dzieci. Czas spędzony przez nie w szpitalu nie zawsze jest przyjemny – z reguły przepełnia go stres i lęk przed nieznanym. Chcąc oswoić małych pacjentów z naszą lecznicą, już jakiś czas temu zapoczątkowaliśmy akcję „Przytulanka na odwagę”, w ramach której przekazywaliśmy pozyskane własnym asumptem maskotki wszystkim dzieciom odwiedzającym mielecki SOR. Ten mały dla nas gest serca oznaczał bardzo wiele dla dzieci, które – dzięki maskotce – czuły się w szpitalu lepiej i bezpieczniej –mówi lek. med. Monika Gołębiowska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w mieleckim szpitalu.

To właśnie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w dniach od 3 do 31 grudnia, potrwa zbiórka maskotek, które dodadzą otuchy małym pacjentom, a następnie – wraz z nimi wyjdą ze szpitala do domów. –Maskotki nie muszą być nowe. Jako organizatorzy akcji osobiście zadbamy o to, by zostały wyczyszczone, a tym samymby stały się bezpieczne dla swoich nowych właścicieli – przekazuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE