Reklama

Ostatnie dni hali sportowej

Opublikowano:
Autor:

Ostatnie dni hali sportowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pełną parą idą prace przy rozbiórce mieleckiej hali sportowej przy ulicy Solskiego.

Wewnątrz obiektu już niewiele zostało. Zdemontowano wyposażenie i wyburzono ściany. Wywożony jest gruz. W ubiegłym tygodniu zburzona została także ściana zewnętrzna od strony stadionu piłkarskiego z historycznym zegarem pamiętającym największe sukcesy piłkarzy Stali Mielec.

Przęsła do ocalenia
Zburzono także ścianę szczytową od strony basenów letnich. Pocięte i powalone zostało pierwsze skrajne przęsło dachu. Do demontażu pozostało już tylko poszycie dachu wraz z poniemieckimi legarami stalowej konstrukcji hangarów z lotniska w Kętrzynie, gdzie swoją kwaterę miał Adolf Hitler. Dwa najlepiej zachowane przęsła mają zostać rozkręcone, zdemontowane i zabezpieczone na przyszłość jako historyczna pamiątka. Wnioskował o to mielecki aeroklub, którzy chce wykorzystać lub wyeksponować te elementy przy budowie muzeum lotnictwa.

Całodobowe przejście
W związku z tym, że wraz z rozpoczęciem prac rozbiórkowych zamknięte zostało przejście z ulicy Solskiego do ulicy Kusocińskiego między stadionem i halą sportową, mieszkańcy mogą korzystać tylko z przejścia między tymi ulicami wzdłuż kładki łączącej obie trybuny stadionu. Przejście to początkowo czynne było do godziny 23, ale teraz jest czynne całą dobę. Na dodatek zostało ono oświetlone, co jest o tyle ważne, że działa tu także stadionowy monitoring.

Więcej w 2 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE