Reklama

Ośrodek Kibice Razem FKS Stal Mielec oficjalnie otwarty [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek Kibice Razem FKS Stal Mielec oficjalnie otwarty [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 17 sierpnia na Stadionie Miejskim w Mielcu odbyło się oficjalne otwarcie ośrodka Kibice Razem FKS Stal Mielec.

Ta inicjatywa to efekt wspólnych działań Stowarzyszenia Chłopcy ze Stali, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Klubu FKS Stal Mielec.

Mielecki ośrodek jest już siedemnastym jaki został utworzony w Polsce i pierwszy na Podkarpaciu. W oficjalnym otwarciu udział wzięli samorządowcy, przedstawiciel PZPN, kibice oraz przedstawiciele klubu FKS Stal Mielec.

– Cieszę się, że pierwszy taki ośrodek na Podkarpaciu powstaje w Mielcu. To fuzja samorządu miejskiego z Ministerstwem Sportu. W latach 70-tych wszyscy przychodzili na mecze, całymi rodzinami. Teraz na stadionie w Mielcu widzę to samo: jest bezpiecznie, jest rodzinnie. Dziękuję kibicom, którzy świetnie pracowali dzień i noc. Myślę, że będziemy mogli wszyscy wspólnie osiągać wielkie sukcesy – komentował Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję prezydenta Mielca.

– Tworzymy miejsca spotkań dla kibiców. Zatrudniamy osoby, których zadaniem jest wykorzystywanie pozytywnej kibicowskiej energii z korzyścią dla klubu, miasta, mieszkańców, regionu. Bazuje to na przekonaniu, że kibice nie są problemem, który trzeba rozwiązywać za pomocą policji. Kibice są grupą, której się chce, która przez siedem dni w tygodniu gotowa jest zrobić coś dla swojej społeczności. Wystarczy dać im wędkę a oni sami ryb nałapią – opowiadał Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Kibice muszą zaufać, że współpraca z ministerstwem sportu, PZPN-em, władzami miejskimi nie oznacza utraty niezależności, nie będą chodzili na niczyim pasku, będą mogli swoją pasję realizować. Kibice muszą pogodzić się z tym, że przerabiają publiczne pieniądze. Z tego trzeba się rozliczyć. To oznacza prowadzenie dokumentacji, formalizację struktur, profesjonalizację środowiska. Nie każdy samorząd, tak jak nie każda grupa kibicowska, zgadza się na ten projekt – podkreślał Łapiński.

– Kibice prowadząc swoją działalność przekonali się, że jest to masa roboty, poświęcenie własnego czasu. Chwała im za to, że się tej inicjatywy podjęli. Jest to pomysł rewelacyjny – dodawał Jacek Orłowski, prezes FKS Stal Mielec.

Arkadiusz Michoń, prezes Stowarzyszenia Chłopcy ze Stali, opowiedział o kolejnych etapach powstawania Ośrodka. Ten dzisiaj dysponuje już sporym miejscem spotkań na trybunie wschodniej Stadionu Miejskiego w Mielcu, wyposażonym także w atrakcje dla najmłodszych fanów. W 2019 roku ma być gotowe kolejne pomieszczenie.

Wcześniej fani Stali Mielec chcą przeprowadzić serię działań: reprezentacja Stali złożona z wychowanków Domu Dziecka w Skopaniu weźmie udział w turnieju piłkarskim Ośrodków Kibice Razem, prowadzona jest zbiórka przedmiotów szkolnych dla potrzebujących rodzin, szykowana jest pomoc schronisku dla zwierząt, będą kibicowskie warsztaty czy spotkania z piłkarzami Stali.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, w tym legendarny prezes FKS Stal Edward Kazimierski, który przekazał na wyposażenie Ośrodka historyczne klubowe pamiątki. Kapelan mieleckich sportowców, ksiądz Mariusz Gródek poświęcił pomieszczenie Ośrodka.

Otwarcie Ośrodka było też okazją do ogłoszenia informacji o postępowaniu przetargowym na pierwsze prace instalujące Aleję Gwiazd przy Stadionie Miejskim, o czym opowiedział radny Mariusz Ryniewicz. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jakub Cena symboliczne podziękował Robertowi Serafinowi i Arkadiuszowi Michoniowi za swoje zaangażowanie w lokalne inicjatywy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE