Reklama

Orszaki w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Orszaki w powiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku Orszak Trzech Króli pojawia się w Chorzelowie, Wadowicach Górnych i Gawłuszowicach. Do tych miejscowości dołączył w tym roku Mielec. W każdej z nich królowie pojawią się 6 stycznia, w piątek.

Chorzelów
Początek o godzinie 12.30 mszą św. w Sanktuarium MatkiBożej Królowej Rodzin. Godzina  13 - odczytanie edyktu Cezara Augusta (I scena: „Pasterze i Aniołowie” - kościół - w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Chorzelowie), przemarsz orszaku ulicami (II scena: „W pałacu Heroda” - obok apteki Arnika - w wykonaniu młodzieży  i dorosłych z ośrodka kultury w Chorzelowie, III scena: „Walka dobra ze złem - anioły i diabły” - dom strażaka, IV scena: „Pokłon Trzech Króli i pasterzy Świętej Rodzinie” - Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny – w wykonaniu młodzieży i dorosłych z ośrodka kultury w Chorzelowie i uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie).

Gawłuszowice
Królowie od godziny 14 poprowadzą orszaki z kilku różnych stron parafii św. Wojciecha, m.in. Z Brzyścia i Kliszowa, Gawłuszowic. Trasa będzie liczyła łącznie około czterech km w stronę centrum Gawłuszowic. Na terenie muszli koncertowej odbędą się jasełka. Nie zabraknie żywej szopki bożonarodzeniowej.

Wadowice Górne
Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne organizuje po raz trzeci orszak, który rozpocznie się w tym roku o godzinie 11.30. Wyruszy on spod kościoła parafialnego w Wadowicach Dolnych do kościoła parafialnego w Wadowicach Górnych. Tam zostanie podstawiony autokar o godzinie 12.30.

Mielec
Tu orszak będzie organizowany po raz pierwszy w historii  miasta. O godzinie 10.30 w parafii Ducha Świętego rozpocznie się msza św., po której, około godziny 12, planowany jest wymarsz z placu przed kościołem gwiazdora, aniołów, pastuszków, orszaków rodzinnych, gości, trzech króli i pozostałych uczestników. Orszak przejdzie ulicami: Pisarka, Sienkiewicza, Mickiewicza, Kościuszki na tereny zieleni za Bazyliką św. Mateusza. Na około godzinę 13.30 planowany jest pokłon Dzięcięciu Jezus, następnie odbędzie się koncert kolęd. Zaśpiewają m.in. Chór I LO w Mielcu, zespół młodzieżowy z parafii św. Mateusza w Mielcu i orkiestra. Całość zakończy się około godziny 14. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE