Reklama

Ogień Niepodległości dotrze do Mielca

Opublikowano:
Autor:

Ogień Niepodległości dotrze do Mielca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogień Niepodległości rozpoczął już swoją wędrówkę. W ciągu najbliższych dni dotrze do kilkunastu miast w Polsce, między innymi do Zamościa, Lublina, Radomia, Warszawy, po raz pierwszy także do Mielca.

Od 2000 roku harcerze oraz uczniowie na początku listopada przyjeżdżają do Kostiuchnówki by zapalić znicze na grobach polskich legionistów. Zwyczaj ten jest kontynuacją przedwojennej tradycji sztafet biegnących z ogniem niepodległości z krakowskich Oleandrów do Kostiuchnówki. Po uroczystościach przeprowadzanych na terenach pobojowiska kostiuchnowskiego harcerze pobierają ogień i rozpoczynają sztafetę rowerową z Ogniem Niepodległości do Polski. Do Mielca ogień dotrze 8 listopada, a jego oficjalne przekazanie samorządowcom nastąpi przed Dyktandem Niepodległościowym, które odbędzie się w Domu Kultury SCK o godzinie 18.00.

 

Przekazanie Ognia Niepodległości mieszkańcom Mielca i Powiatu Mieleckiego nastąpi 10 listopada o godzinie 17.00, w trakcie Śpiewanek Patriotycznych, które odbędą się w Muzeum Regionalnym – Pałacyk Oborskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Mielca do wzięcia aktywnego udziału w uroczystości pobrania Ognia Niepodległości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE