Reklama

Odszedł nauczyciel mieleckiego liceum

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Odszedł nauczyciel mieleckiego liceum - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 sierpnia zmarł Lech Adamczyk, emerytowany nauczyciel wychowania technicznego, plastycznego i rysunku w II Liceum Ogólnokształcącym. Pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 10.00 w kościele MBNP na Osiedlu.

Lech Adamczyk urodził się 6 marca 1947 r. w Mielcu. Był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, maturę zdał w 1965 r. W okresie szkolnym należał do ZHP i posiadał stopień przewodnika. Później jako nauczyciel był społecznym instruktorem harcerskim.

Po maturze pracował przez rok w WSK Mielec jako kreślarz. W 1966 r. podjął naukę w Studium Nauczycielskim w Rzeszowie (kierunek: wychowanie plastyczne i techniczne). Po ukończeniu SN w 1968 r. został zatrudniony w Liceum Ogólnokształcącym nr 27 w Mielcu (później II LO), jako nauczyciel plastyki i techniki. W 1976 r. ukończył równocześnie studia na Politechnice Krakowskiej z tytułem inżyniera mechanika i w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie z tytułem magistra techniki.

Poza zajęciami szkolnymi udzielał się w społecznym ruchu kulturalnym. Był m.in. członkiem DKF „Donald” w ZDK WSK, propagatorem sztuki wśród młodzieży (organizował zbiorowe wycieczki na wystawy i inne imprezy związane ze sztuką) i popularyzatorem wiedzy o regionie, głównie wśród młodzieży. Organizował także różne formy zimowego i letniego wypoczynku młodzieży. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

31 sierpnia 2002 r. przeszedł na emeryturę. Zajmował się fotografią.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy