Reklama

Odszedł Józef Grzych. Były radny gminy Padew Narodowa, miłośnik regionu i społecznik

Opublikowano:
Autor:

Odszedł Józef Grzych. Były radny gminy Padew Narodowa, miłośnik regionu i społecznik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 6 lutego br. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Józef Grzych – radny Rady Gminy Padew Narodowa obecnej kadencji. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 10 lutego mszą św. o godz. 13:00 w Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy.

Z jego inicjatywy założone zostało w Padwi Narodowej stowarzyszenie Rozwój Gminy Padew Narodowa, a pierwszym projektem stowarzyszenia było założenie przedszkola. Pomagał ludziom z całej Polski, doradzał, uczył. Był nauczycielem, lecz zajmował się też wieloma innymi działaniami. Oprócz nauczania, m.in. w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, pełnił funkcję wicedyrektora mieleckiego ZST i dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnobrzegu. Pracował w kuratorium, w Ośrodku Doskonalenia Pedagogicznego w Tarnobrzegu, gdzie był wicedyrektorem do spraw dydaktycznych. Kiedyś częściej nazywano go druhem, ponieważ długo i aktywnie działał w harcerstwie. Został nawet wybrany przez zjazd ZHP na członka władzy najwyższego szczebla – Rady Naczelnej i Prezydium Rady Naczelnej. Był też wolontariuszem i chórzystą – jednym słowem człowiek-orkiestra.


Wykładał zarządzanie oświatą i metodykę kształcenia m.in. w mieleckim oddziale Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania i w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. W ramach projektu systemowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym pełnił funkcję koordynatora wojewódzkiego, prowadził zajęcia z ludźmi z całej Polski, nawiązując nowe znajomości i przyjaźnie. Był członkiem Rady Organizacji Pozarządowych, współzałożycielem dwóch stowarzyszeń: Instytutu Wspierania Rozwoju Oświaty i Stowarzyszenia Rozwój Gminy Padew Narodowa. Założył też firmę szkoleniową Akademia Rozwoju Zawodowego. 


Swoją życiową energią zarażał innych. Pobudzał do działania i aktywizował. Był inspiracją dla wielu swoich wychowanków, wśród których możemy znaleźć ludzi pełniących dziś zaszczytne funkcje, nie tylko w powiecie mieleckim. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE