Reklama

Od poniedziałku zamknięta część przejść ze Słowacją. Wzmożone kontrole sanitarne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Od poniedziałku zamknięta część przejść ze Słowacją. Wzmożone kontrole sanitarne - Zdjęcie główne

foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku (15 lutego) od godz. 6 zamknięta zostanie część przejść granicznych ze Słowacją. Ponadto będą prowadzone wzmożone kontrole sanitarne pod kątem realizacji obowiązku przestrzegania kwarantanny.

Obostrzenia te wprowadza strona słowacka. Związane jest to  z działaniami mającymi zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 (w okresie 1 października 2020 - 19 marca 2021 roku na terytorium całęj Słowacji obowiązuje stan nadzwyczajny).

 Jak  informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej  zamknięte zostaną  następujące szlaki komunikacyjne na granicy polsko-słowackiej: Palota-Radoszyce, Nižná Polianka-Ożenna, Kurov-Muszynka, Čirč-Leluchów, Lesnica-Szczawnica, Lysá nad Dunajcom-Niedzica, Tatranská Javorina-Łysa Polana, Suchá Hora-Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novoť -Ujsoły.

Pozostałe szklaki komunikacyjne mogą także  zostać czasowo  wyłączone z ruchu.

Z kolei Ministerstwa Spraw Zagranicznych informuje, że od środy (17 lutego) od godz. 6.00  obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19 (nie starszego niż 72 godziny) lub muszą się poddać obowiązkowej kwarantannie.

Z obowiązkowej kwarantanny zwolnieni są m.in. kierowcy transportu towarowego, służby zdrowia, zakładów pogrzebowych i autobusów, piloci i załogi statków powietrznych oraz maszyniści i obsługa transportu kolejowego.

Obywatele krajów Unii Europejskiej, w tym Polacy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem przez terytorium Słowacji do innego kraju UE w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowej.

Osoby przemieszczające się przez Słowację tranzytem nie muszą posiadać negatywnego testu na koronawirusa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy