Reklama

Od listopada zmieni się cennik opłat na cmentarzu komunalnym. Będą tańsze usługi

Opublikowano:
Autor:

Od listopada zmieni się cennik opłat na cmentarzu komunalnym. Będą tańsze usługi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dnia 1 listopada 2018 roku nastąpi znaczna obniżka opłat pogrzebowych i cmentarnych obowiązujących w cenniku usług na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

-  Po rozmowach i analizach z zarządcą naszego cmentarza, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej uznałem, że niektóre z opłat muszą się zmienić. To bardzo ważne dla mieszkańców i dlatego, aby tego dokonać podjęte zostały działania organizacyjne zmniejszające koszty niektórych usług cmentarnych – powiedział Pełniący Funkcje Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

Przede wszystkim zlikwidowano różnicowanie opłaty za przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia. Z tego tytułu obniżka sięga nawet 60%. Do tej pory za przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej na Cmentarzu Komunalnym i złożenie trumny lub urny w grobie murowanym albo złożenie urny w niszy kolumbarium  
w zależności od pory dnia należało wnieść opłatę 247 zł. lub 370,50 zł. netto, a w niedziele i święta 494 zł netto. Nowa taryfa przewiduje ujednolicenie tych opłat i teraz wynosić będzie 200 zł. netto.

 

Średnio ceny usług cmentarnych na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu zmniejszyły się o koło 21 %.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE