Reklama

Od dziś urzędy zmieniają zasady pracy. Wyjaśniamy co to oznacza dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Od dziś urzędy zmieniają zasady pracy. Wyjaśniamy  co to oznacza dla mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego od dziś (3 listopada) wszystkie urzędy zarówno rządowe jak i samorządowe zmieniają zasady pracy i przechodzą w tryb pracy zdalnej. Wyjaśniamy co to oznacza dla mieszkańców.

W powiecie mieleckim, który od 10 października jest w tak zwanej czerwonej strefie sanitarnej większość gminnych urzędów  i część gminnych instytucji przeszła już w tryb pracy zdalnej, choć na przykład Urząd Miasta Mielca wciąż pracował praktycznie bez zmian.
CZYTAJ TAKŻE: Kolejny samorządowiec z koronawirusem

Od dziś zmieni się to we wszystkich gminnych urzędach i Urzędzie Miasta Mielca. Praca zdalna urzędów będzie polegała na ograniczeniu wstępu i poruszania się mieszkańców po siedzibie urzędów do niezbędnego minimum.

Żeby teraz załatwić jakąś sprawę w danym urzędzie trzeba będzie to zrobić drogą telefoniczną, e-mailową lub elektroniczną poprzez aplikację  ePUAP.  

Wszystkie urzędy przed swoimi siedzibami zamontowały już wcześniej pojemniki i skrzynki, do których można będzie wrzucać korespondencję i pisma kierowane do urzędów.

Szczegółowe instrukcje, numery telefonów, adresy e-mailowe, aplikacji ePUAP będą się znajdować na stronach poszczególnych urzędów gmin i miast powiatu mieleckiego.

Zgodnie z zapowiedziami rządowymi praca zdalna urzędów będzie trwała 2 tygodnie, a decyzje  o ewentualnym przedłużeniu  tego stanu będą wynikały z rozwoju koronawirusa w Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE