Reklama

Oczyszczalnia ścieków jak nowa

Opublikowano:
Autor:

Oczyszczalnia ścieków jak nowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 2,8 miliona złotych z funduszy unijnych otrzyma gmina Radomyśl Wielki na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Partyni.

Wniosek, który złożyli pracownicy Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego,  zdobył największą liczbę punktów przyznawanych przez Komisję Oceny Projektów spośród wszystkich złożonych wniosków.  - Dużą radość sprawiła nam ta informacja. Po pierwsze dlatego, że nasza oczyszczalnia ma już 10 lat i wymaga unowocześnienia. Po drugie, chcąc podłączać następne miejscowości do kanalizacji, trzeba  tę oczyszczalnię rozbudować – mówi Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. Wniosek opiewa na nieco ponad 4 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie 2,77 mln zł. Wkład własny gminy to 1,24 mln zł. - Mamy nadzieję, że uda się nam jeszcze odzyskać częściowo podatek VAT, co sprawiłoby, że dofinansowanie byłoby jeszcze większe, w granicach 80 procent. To duża pomoc, bo z własnych funduszy nie bylibyśmy w stanie w takim zakresie przeprowadzić tego zadania – dodaje burmistrz.
Dzięki rozbudowie istniejącej oczyszczalni ścieków sanitarnych dwukrotnie zwiększy się jej przepustowość. Powstanie także instalacja fotowoltaiczna, która będzie połączona z instalacją elektryczną całego obiektu. Wyprodukowana w ten sposób energia w całości będzie wykorzystywana na potrzeby własne oczyszczalni.

Przy okazji tego przedsięwzięcia wybudowana zostanie dodatkowa nitka kanalizacji sanitarnej z pompowniami, rurociągami tłocznymi i zasileniem energetycznym o łącznej długości 250 metrów.

Przetarg na przebudowę oczyszczalni już został ogłoszony. Termin składania ofert mija 21 marca. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej wczesną wiosną i potrwają około roku. Planowana data zakończenia inwestycji to 27 czerwca 2018 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE