Reklama

Reklama

Obwodnica Mielca powstaje. Efekty są już widoczne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 6 maj 2021 12:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za półtora roku powinniśmy jeździć nowym odcinkiem obwodnicy Mielca. Prace przy nowym fragmencie drogi wojewódzkiej nr 984 od Piątkowca przez Trzcianę do Rzędzianowic trwają w najlepsze. Inwestycję realizuje mieleckie przedsiębiorstwo za ponad 40 milionów złotych. Mamy zdjęcia z placu budowy.

Reklama

Mieszkańcy jadący do Mielca od strony Tarnowa już za półtora roku powinni dojeżdżać do mieleckiej strefy nowym odcinkiem obwodnicy. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Mielca będą też mogli szybciej dotrzeć do autostrady pod Tarnowem. Dojazd do niej ułatwia także oddana do użytku obwodnica Radomyśla Wielkiego.

CZYTAJ TAKŻE: Są pieniądze dla organizacji pozarządowych. Wiemy, jakie projekty zrealizują

Aby prace przy mieleckiej obwodnicy mogły wystartować, musiała powstać pełna dokumentacja. Następnie przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy nowego odcinka obwodnicy oraz inżyniera kontraktu. Pełny zakres prac wykona konsorcjum składające się z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Mielca i firmy Remost z Dębicy. Natomiast Zamojska Dyrekcja Inwestycji będzie inżynierem kontraktu.

Budowa obwodnicy Mielca

Siedem kilometrów nowej drogi wojewódzkiej ma powstać do końca września 2022 roku. Poprowadzi ona z Piątkowca przez Trzcianę i Rzędzianowice do Mielca przez nowy most na Wisłoce i przez projektowany wiadukt nad linią kolejową L25, by połączyć się z istniejącą już wschodnią obwodnicą miasta.

- Zamkniemy w ten sposób układ drogowy wokół Mielca. Oddanie tej drogi będzie ważnym momentem w historii miasta i powiatu. Mielec czekał na takie rozwiązania komunikacyjne właściwie od powstania specjalnej strefy ekonomicznej. Samochody jadące do strefy ominą w ten sposób centrum miasta. Powstanie tej drogi to również przykład dobrej współpracy samorządów – powiedział pod koniec ubiegłego roku Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

- Po oddaniu tej drogi powstanie obwodnica miasta w ostatecznym kształcie od Tarnowa do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Dopełnieniem tego zadania będzie powstanie wiaduktu nad torami kolejowymi – podkreślał Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Odcinek Piątkowiec-Rzędzianowice

Koszt całej inwestycji to 52 mln zł, z czego 42,8 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wiadukt nad torami w Mielcu będzie również finansowany z tego samego programu, ale jako część remontu linii kolejowej L25.

Pierwszy etap od Chorzelowa do Rzędzianowic z mostem przez Wisłokę już powstał.

Pozostały do realizacji odcinek Rzędzianowice – Piątkowiec, jako nowy fragment drogi wojewódzkiej 984, jest już realizowany. Trasa już została dokładnie wytyczona i po wykupie gruntów i nieruchomości oraz wycince drzew w piątkowskim lesie ruszyły prace ziemne. W ruch poszły maszyny ciężkie, trwa korytowanie drogi, stabilizacja gruntu i nasypy.

Budowa obwodnicy Mielca trwa

- Mamy do zrobienia 7 kilometrów drogi, stabilizację podłoża, nasypy, dwa skrzyżowania, nie ma obiektów inżynieryjnych, czyli mostów. Robiliśmy kilka trudniejszych projektów. Jest to kolejne nasze zadanie w tym rejonie. Budowaliśmy jeden z odcinków istniejącej obwodnicy Mielca, remontowaliśmy tu drogi wojewódzkie. PZDW jest dla nas najistotniejszym partnerem, startujemy w wielu przetargach, mamy dużą konkurencję, ale nasza firma jest bardzo dobrze przygotowana. Mogę zagwarantować, że zrobimy drogę w terminie – powiedział Paweł Chamioło z PRD Mielec, firmy, która wykona opisywaną drogę.

Czekamy więc z niecierpliwością. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -1

    oooo

    Pośpiechu nie ma. Jakie efekty ? Rozkopane. 6 miesięcy to powinien być maks