Reklama

Powstanie dalszy ciąg obwodnicy Mielca. Od nowego mostu w Rzędzianowicach do Piątkowca

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy dojeżdżający do Mielca od strony Tarnowa czekali na taką informację. Na kolejny odcinek północnej obwodnicy Mielca o długości ponad 7 km Urząd Marszałkowski w Rzeszowie ogłosił właśnie przetarg. To kontynuacja działań mających usprawnić transport w Mielcu. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 od powstanie od mostu w Rzędzianowicach do Piątkowca.

Nowa część drogi połączy oddany w maju most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa i autostrady A4. Jest kontynuacją budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 984, prowadzącego od strony Radomyśla Wielkiego przez niedawno otwarty most na Wisłoce w kierunku lotniska i strefy przemysłowej Mielca do istniejącej już północnej obwodnicy miasta.

Termin składania ofert zaplanowano na koniec sierpnia. Roboty budowlane miałyby zostać zakończone do końca września 2022 r. 

Ta inwestycja zostanie wykonana w ramach współpracy finansowej. Realizacja zadania finansowana będzie przy udziale pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym na wkład własny złożą się także samorządy powiatu mieleckiego oraz miejscowych gmin. 

- To będzie kolejna inwestycja, komplementarna z nowym mostem na Wisłoce. Dzięki tej drodze z części przemysłowej Mielca będzie można bezpośrednio dojechać do drogi na Tarnów i autostrady A4 nie wjeżdżając w ogóle do Mielca - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

- Przypomnę, że z drugiej strony mostu powstanie wiadukt nad linią kolejową tworząc duży węzeł drogowy. Trwają właśnie prace nad współpracą finansową. To ostatecznie zakończy budowę tego ciągu drogowego, który odciąży centrum Mielca od ciężkich samochodów - dodał marszałek.

Poniżej zobacz mapę z usytuowaniem nowej drogi: 


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE