Reklama

Jak się żyje w polskich gminach? Wójt Głaz w telewizji Trwam opowiada o osiągnięciach i wyzwaniach [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak się żyje w polskich gminach? Wójt Głaz w telewizji Trwam opowiada o osiągnięciach i wyzwaniach [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W rozmowach niedokończonych w telewizji Trwam i Radio Maryja gośćmi byli przedstawiciele gminy Tuszów Narodowy: wójt Andrzej Głaz, przewodniczący Rady Gminy Waldemar Maziarz oraz przedsiębiorca Wojciech Gąska. Rozmawiali o rozwoju Polski w gminach, o wyzwaniach i osiągnięciach.

Rozmowy niedokończone to cykliczny program wieczorny, w którym podejmuje się debatę na temat ważnych wydarzeń w kraju i na świecie. Gośćmi programu są samorządowcy oraz księża, co ważne w programie wypowiadają się również widzowie, którzy dzwonią do redakcji.  

O rozwoju polskich gmin w programie "Rozmowy niedokończone" debatowali przedstawiciele z gminy Tuszów Narodowy: Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Waldemar Maziarz - Przewodniczący Rady Gminy, Wojciech Gąska - przedsiębiorca, którzy zostali zaproszeni do telewizji. 

Wójt gminy na początku przedstawił rys historyczny gminy Tuszów Narodowy: "Gmina liczy 14 wiosek, każda wioska ma swojego sołtysa, jest 13 Kół Gospodyń Wiejskich, 13 jednostek OSP, 6 stowarzyszeń, 5 klubów sportowych, 5 szkół, 3 przedszkola. A cała gmina liczy ponad 8 tysięcy mieszkańców. Mamy 4 kościoły: w Borkach Nizińskich, w Tuszowie Narodowym, w Jaślanach, w Sarnowie. To taki bardzo krótki opis naszej małej ojczyzny, ale nasza gmina charakteryzuje się czymś bardziej wyjątkowym, ponieważ w naszej gminie urodził się generał Władysław Sikorski. Tym się szczycimy. Mamy jedyną w Polsce izbę pamięci całkowicie mu poświęconą: są tam pamiątki osobiste i narodowe generała."

Czym żyje gmina? Jakimi sektorami zajmuje się gmina? 

- Mamy pięć placówek oświatowych, bardzo dobrze rozwiniętych i wyposażonych w środki dydaktyczne. Przy każdej szkole znajdują się boiska, mamy młodzieżowe druzyny piłkarskie. Przede wszytkim w naszej gminie "panuje" piłka nożna. Ostatnio mieszkanka naszej gminy zdobył I miejsce w karate w ogólnopolskich zawodach, mamy także słynnego chodziarza Rafała Augustyna - podkreśla przewodniczący Rady Gminy Waldemar Maziarz - W chwili obecnej budujemy kompleks sportowy, który ma służyć naszym gminnym klubom, ale także dla ekstraklasowej druzyny Stal Mielec. Są tam cztery boiska sportowe, dwa orliki, podgrzewana murawa. 

Obok boiska znajduję się też duża strefa przemysłowa, niemal 100-hektarowa. Na terenie Specjalnej Strefy Inwestycyjnej znajduje się już kilka zakładów, przedsiębiorstw o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Plan, który przewiduje tą SSE umożliwia ulokowanie co najmniej kilkudziesięciu podmiotów, które mogłyby stworzyć nowe miejsca pracy. 

Wojciech Gąska to przedsiębiorca, który siedzibę swojej firmy ma na terenie gminy. Specjalizuje się w branży stolarskiej, zatrudnia ponad 20 osób. - Jesteśmy ewenementem w branży stolarskiej, ponieważ bardzo mocno działamy w branży kosmetycznej, które dystrybuujemy w Polsce, ale też bardzo szeroko za granicą, nawet w Azji czy Bliskim Wschodzie.

Strefa przewiduje możliwość pomieszczenia najróżniejszych przedsiębiorców o różnych profilach. -Cieszymy się, że mamy takich przedsiębiorców, ale i zapraszamy także nowych. W tym momencie mamy firmy produkujące m.in. znaki drogowe, suplementy, stolarkę. 

O czym jeszcze rozmawiali w programie? Obejrzyjcie cały odcinek.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy