Reklama

O inflacji w mieleckim „elektryku”, czyli Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Mielcu

O inflacji w mieleckim „elektryku”, czyli Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - Zdjęcie główne

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej w mieleckim elektryku | foto ZS w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, 15 uczniów wzięło udział w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tegoroczne zmagania skupiały się wokół tematu rosnącej inflacji. Taka rywalizacja przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce.

9 listopada w „elektryku” została przeprowadzona XXXVI edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której  hasło przewodnie brzmiało „W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przyczynia się do upowszechniania wiedzy o gospodarce. Sprzyja ona również wyłanianiu talentów, rozwijaniu zainteresowań młodych ludzi i otwiera nowe szanse na drodze ku dorosłości.

         - Etap szkolny Olimpiady był przeprowadzony w trybie stacjonarnym. Mimo, że przedmiot „Podstawy ekonomii” nie jest nauczany w naszej szkole, piętnastu odważnych zdecydowało się zmierzyć z trudnymi zadaniami opisowymi i testowymi z tej dziedziny. Pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy olimpiady, dotyczyły wpływów procesów inflacyjnych na położenie ekonomiczne podmiotów gospodarczych, faz cyklu gospodarczego, problemów bezrobocia, znaczenia rynku kapitałowego dla gospodarstw domowych i nie tylko – informują organizatorzy olimpiady.

W  etapie szkolnym uczestniczyli uczniowie: Katarzyna Jurkowska, Katarzyna Szostek (2B), Paweł Dźwięga, Adrian Kużdżał, Mikołaj Gawryś, Łukasz Zasowski, Bartosz Kilian, Mikołaj Witek, Karol Batog (3C), Jan Bogdan (3D), Paweł Łakomy, Grzegorz Skoczylas (4A), Dawid Jarosz, Patryk Kasprzak, Kacper Zboch (4C). 

Eliminacje szkolne OWE otworzyła wicedyrektor szkoły Elżbieta Bąk, życząc młodzieży  powodzenia i osiągnięcia  jak najlepszych rezultatów.

Uczestnicy zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są przyjmowani na wiele wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Co więcej, od roku szkolnego 2018/2019 OWE jest włączona do sieci olimpiad międzynarodowych. Na podstawie decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki,  Komitet Główny OWE został upoważniony do wyłonienia reprezentacji Polski młodych ekonomistów na zawody Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej.

Skład Komisji Szkolnego: Wioleta Pezda, Iwona Żola, Natalia Trela. Opiekunami merytorycznymi były: Wioleta Pezda oraz Natalia Trela – która jest również koordynatorem przedsięwzięcia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy