Reklama

O ile więcej zarabia dyrektor mieleckiego pogotowia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie:

O ile więcej zarabia dyrektor mieleckiego pogotowia?  - Zdjęcie główne

Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka odpowiada na pytanie dotyczące podwyżki wynagrodzenia. | foto AŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O ile wzrosło miesięczne wynagrodzenie dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorza Gałuszki i czy 50 zł za godzinę pracy w wyjazdowym zespole ratunkowym jest taką samą stawką, jaką otrzymują inni ratownicy medyczni? Takie pytania skierował do władz powiatu radny Marek Kamiński z PiS.

Radny Marek Kamiński w swojej interpelacji zwrócił się do Zarządu Powiatu Mieleckiego z trzema pytaniami dotyczącymi wynagrodzenia dyrektora mieleckiego pogotowia Grzegorza Gałuszki.

Radny pyta publicznie, o ile wzrosło miesięczne wynagrodzenie brutto dyrektora Grzegorza Gałuszki po podjęciu uchwały Zarządu Powiatu Mieleckiego z 7 września bieżącego roku?

Radny chce się także dowiedzieć, czy stawka 50 zł brutto za jedną godzinę świadczenia usług zdrowotnych w wyjazdowym zespole ratunkowym przez dyrektora Grzegorza Gałuszkę odpowiada stawkom, które otrzymują za godzinę pracy inni ratownicy zatrudnieni w mieleckim pogotowiu?

Marek Kamiński pyta także, jaka jest przeciętna stawka za godzinę świadczenia pracy przez innych niż pan dyrektor Gałuszka ratowników zatrudnionych w mieleckim pogotowiu (na bazie danych za jeden z ostatnich miesięcy, np. sierpień).

 

Na pytania radnego odpowiedział sam dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka:

 

- Udzielając odpowiedzi na pytania wskazane w interpelacji radnego PiS powiatu mieleckiego Marka Kamińskiego, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład w Mielcu informuje, że:

1. Na podstawie uchwały Zarządu Powiatu Mieleckiego z dnia 7 września 2021 roku wynagrodzenie brutto kierownika podmiotu leczniczego wzrosło o 2000 zł brutto.

2. Stawka godzinowa ratowników medycznych zatrudnionych w mieleckim pogotowiu w sierpniu 2021 roku wynosiła:

- ratownik medyczny z wykształceniem wyższym (umowa o pracę) - 55,60 zł brutto/1 godz.,

- ratownik medyczny z wykształceniem średnim (umowa o pracę) - 53,74 zł brutto/1 godz.,

- ratownik medyczny (umowa cywilnoprawna) - 40,00 zł brutto /1 godz. (24,00 zł brutto plus dodatek korygujący w wys. 16 zł brutto).

Stawka godzinowa ratownika medycznego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę uwzględnia, poza wynagrodzeniem zasadniczym, również stałe dodatki do wynagrodzenia oraz dodatki zmienne wypłacane ratownikom medycznym zatrudnionym w PSPR SPZ w Mielcu.

Biorąc pod uwagę treść pytania radnego Marka Kamińskiego, przeciętne wynagrodzenie za jedną godzinę świadczenia pracy ratownika medycznego wynosi 49,78 złotych brutto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy