Reklama

Nowy tomograf

Opublikowano:
Autor:

Nowy tomograf - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu otrzyma 1,4 miliona złotych dotacji z rezerwy budżetowej rządu. Pieniądze uzyskane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu wesprą zakup nowego tomografu.

Dofinansowanie z rezerwy budżetowej otrzymają także: wojewódzka przychodnia przy ul. Warzywnej w Rzeszowie, Szpital Wojewódzki im. św. Ojca Pio w Przemyślu, a także szpitale powiatowe w Stalowej Woli, Łańcucie, Kolbuszowej i Leżajsku. Pieniądze przeznaczone zostaną w szczególności na prace remontowe oraz - tak jak w przypadku mieleckiego szpitala - na zakup specjalistycznego sprzętu.
 
- Za wsparcie w uzyskaniu tego dofinansowania serdecznie dziękuję wojewodzie Ewie Leniart oraz marszałkowi Władysławowi Ortylowi. Zakup tomografu będzie dla mieleckiego szpitala kolejną ważną inwestycją. Z pewnością podniesie jakość świadczonych tu usług i komfort pacjentów – mówi starosta Zbigniew Tymuła.
 
O tym, dlaczego wymiana sprzętu jest konieczna, dyrekcja szpitala mówiła już wielokrotnie.
Tomograf, z którego korzysta mielecka lecznica, został zakupiony w 2008 roku. Od tamtej pory był wielokrotnie naprawiany, a koszt tych prac wyniósł już łącznie ponad milion złotych. Tylko od stycznia  naprawy pochłonęły ponad 55 tys. złotych; zainwestowania kolejnych 300 tysięcy złotych wymagałaby natomiast kolejna z koniecznych napraw tomografu i wymiana lampy RTG.
 
– Oprócz dużych kosztów, naprawy tomografu wiążą się również z brakiem możliwości używania go przez okres nawet trzech tygodni. Czas przestoju bardzo utrudnia pracę i opiekę nad chorymi. Pacjenci przewożeni są do innych szpitali, co generuje dodatkowe koszty, opóźnia diagnostykę i – niejednokrotnie – stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia – podkreśla Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala. I dodaje: - Otrzymana z rezerwy budżetowej rządu dotacja pozwoli na zakup nowoczesnego, wpisującego się w potrzeby naszego szpitala sprzętu.
Warto podkreślić, że uzyskanie dofinansowania na zakup tomografu jest kolejnym dużym sukcesem mieleckiej lecznicy. Miesiąc temu zakwalifikowała się ona do otrzymania blisko 10 milionów złotych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na przebudowę bloku operacyjnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE