Reklama

Nowy starosta mielecki: Jeśli chcemy uprawiać politykę to tylko merytorycznie w gabinatach

Opublikowano:
Autor:

Nowy starosta mielecki: Jeśli chcemy uprawiać politykę to tylko merytorycznie w gabinatach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy starosta mielecki Stanisław Loczak rozpoczął już pracę w starostwie mieleckim. Od kilku dni poznaje pracę podległego mu urzędu, a także wszystkich jednostek. Nowy starosta ma także wiele spotkań. Jak ocenia pracę poprzednika? Jaką ma wizję pracy rady powiatu?

Stanisław Lonczak mieszka w Radomyślu Wielkim. Od kilku lat był wiceburmistrzem Radomyśla. Teraz od poniedziałku 19 listopada pełni funkcję nowego starosty mieleckiego. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Tymułę. 

Jak przyznaje Stanisław Lonczak - nie będzie łatwo prowadzić debaty na sali obrad i ma nadzieję, że wszystkie merytoryczne rozmowy i polityka będzie się odbywać w gabinetach i na spotkaniach poszczególnych komisji. 

Posłuchaj Stanisława Lonczaka:

 

Stanisław Lonczak podkreślił, że Zbigniew Tymuła miał sukcesy w pracy na stanowisku starosty, ale były też takie sytuacji, które jego zdaniem mogły doprowadzić do takiego  a nie innego wyniku wyborów. Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu, gdzie radni zdecydowali o tym, żeby to Stanisław Lonczak zastąpił Zbigniewa Tymułe. - Może należało inaczej traktować podwładnych, bo być może to miał wpływ, że poparcie nie było takie jakie pan planował - mówił w swoim wystąpienia Stanisław Lonczak.

Nowy starosta przypomniał także wypowiedzi Zbigniewa Tymuły, który mówił o tym, że jego poprzednicy nic nie zrobili dla powiatu, a Zbigniew Tymuła zrobił tak dużo. Lonczak mówił też o stylu pracy Zbigniewa Tymuły. Przypomniał, że pracował "za dwoje" często musiał załatwić wiele ważnych spraw osobiście zamiast współpracowników.

Stanisław Lonczak przypomniał także negatywne aspekty kadencji Zbigniewa Tymuły. Mówił o konflikcie w szpitalu, który negatywnie wpływa na obsługę pacjentów. Mówił też o tym, że jego zdaniem starostwo nierównie traktowała miasto Mielec w porównaniu z innymi gminami wiejskimi. Stanisław Lonczak zaapelował do wszystkich radnych, żeby nie uprawiać polityki na zali obrad. Jego zdaniem to działanie niepotrzebne i tworzy niepotrzebne podziały. 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE