Reklama

Nowy odbiorca śmieci w gminie Gawłuszowice w 2022 roku. Kto wygrał przetarg?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Nowy odbiorca śmieci w gminie Gawłuszowice w 2022 roku. Kto wygrał przetarg? - Zdjęcie główne

Nowy odbiorca śmieci w gminie Gawłuszowice w 2022 roku. Kto wygrał przetarg? | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z końcem listopada 2021 roku wójt gminy Gawłuszowice ogłosił przetarg na odbiór śmieci z tej gminy. Do urzędu trafiły dwie oferty. Przetarg wygrała firma, z najtańszą ofertą.

Gmina Gawłuszowice zamiarza przeznaczyć na odbiór odpadów kwotę niemal 550 tysięcy złotych. Do końca 2021 roku gmina ma podpisaną umowę z firmą FCC Tarnobrzeg na świadczenie tych usług. Wiemy już, że od nowego roku zmieni się wykonawca. 

- MPGK z powrotem wchodzi na obsługę naszej gminy. Do 31 grudnia firma z Mielca ma każdemu dostarczyć kosz pod dom, natomiast spółka FCC z Tarnobrzega odbiera swoje pojemniki - powiedział wójt Jan Nowak.

Najkorzystniejszą z ofert przedstawiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu. Wykonanie zadania firma wyceniła na 485 tys. złotych brutto. To o 65 tysięcy złotych mniej, niż gmina chciała przeznaczyć na zrealizowanie zadania, dlatego firma z Mielca wygrała przetarg i to ona będzie odbierała śmieci mieszkańców z terenu gminy w 2022 roku.

Według przetargu MPGK do 1 stycznia powinna dostarczyć do wszystkich domów nowe pojemniki na śmieci. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania harmonogramu właścicielom nieruchomości po 1 egzemplarzu w formie papierowej dla każdego właściciela nie później niż do 31 grudnia 2021 roku. Ponadto MPGK zobowiązany jest zorganizować odbiór:

  • zmieszanych odpadów komunalnych od właścicieli 1 raz na cztery tygodnie, a od kwietnia do października 1 raz na dwa tygodnie,
  • segregowanych odpadów komunalnych: a) odpady z papieru, w tym tektury oraz odpady opakowaniowe z papieru i tektury – 1 raz w miesiącu, b) metale, odpady opakowaniowe z metali, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe – 1 raz w miesiącu, c) odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła kolorowego i bezbarwnego – 1 raz w miesiącu, d) odpady ulegające biodegradacji, w tym bioodpady – 1 raz na cztery tygodnie, a w okresie od kwietnia do października 1 raz na dwa tygodnie. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy