Reklama

Nowy kierunek studiów - PZL Mielec i Politechniki Rzeszowskiej

Opublikowano:
Autor:

Nowy kierunek studiów - PZL Mielec i Politechniki Rzeszowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PZL Mielec rozszerzył swoją współpracę z Politechniką Rzeszowską i wspólnie z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa utworzył studia podyplomowe w dziedzinie konstrukcji kompozytowych. Ponieważ użycie kompozytów w lotnictwie rośnie, ten nowy kierunek doskonale wpasowuje się w przyszłe potrzeby polskiego przemysłu.

Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Janusz Zakręcki, prezes zarządu i dyrektor naczelny PZL Mielec rozwinęli w Rzeszowie nową inicjatywę, podpisując umowę rozszerzającą współpracę pomiędzy tymi dwoma organizacjami, której historia sięga roku 2010. Siedemnastu pracowników PZL Mielec, producenta helikoptera wsparcia bojowego BLACK HAWK i turbośmigłowego dwusilnikowego samolotu M28, rozpocznie wkrótce studia z zakresu konstrukcji kompozytowych.  

- Politechnika Rzeszowska jest jedną z polskich uczelni technicznych, posiadającą status uniwersytetu technicznego. Nasza współpraca z przemysłem polega nie tylko na prowadzeniu badań naukowych na zlecenie, opracowywaniu patentów i wdrożeń, ale również prowadzeniu studiów doktoranckich i podyplomowych skierowanych m.in. do pracowników firm działających nie tylko na Podkarpaciu – mówi prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

- Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu są jednym z naszych stałych partnerów, a dzisiejsza umowa jest dowodem naszej wieloletniej współpracy – dodaje rektor.

W dzisiejszym przemyśle lotniczym i obronnym wykorzystanie materiałów kompozytowych staje się coraz ważniejsze. W komercyjnych i wojskowych stałopłatach, helikopterach, samolotach biznesowych i statkach kosmicznych wykorzystuje się kompozyty na szeroką skalę, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz tych maszyn, bo rynek wymaga produktów które są coraz lżejsze, wytrzymalsze i wydajniejsze, co pozwala redukować koszty.

- Jako członek rodziny Lockheed Martin, zespół PZL Mielec wspiera rozwój kariery i poszerzanie kompetencji pracowników na każdym etapie. Zaawansowana nauka, technologia i umiejętności inżynierskie są kluczowe, bo przyszłość naszych zasobów ludzkich – a także przewaga technologiczna Polski – zależy od stałej podaży wysoce kompetentnych inżynierów – powiedział Janusz Zakręcki: - Jestem dumny i bardzo się cieszę, że rozszerzamy naszą współpracę z Politechniką Rzeszowską. To nie tylko inwestycja w rozwój naszej firmy, ale również wsparcie dla budowania kuźni inżynieryjnych talentów w Polsce.

PZL Mielec rozwija współpracę również z innymi uczelniami w Polsce - Politechniką Świętokrzyską, Wyższą Szkołą Oficerską w Dęblinie, Politechniką Poznańską i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE