Reklama

Reklama

Nowe obiekty sportowe w dwóch gminach. Pomoże rządowe wsparcie

Opublikowano: 8 grudnia 2020 15:06
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Nowe obiekty sportowe w dwóch gminach. Pomoże rządowe wsparcie - Zdjęcie główne

Projekt hali sportowej w Książnicach | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy Mielec i Przecław otrzymają rządowe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę bądź modernizację hal sportowych przy miejscowych szkołach podstawowych. Decyzja w tej sprawie zapadła dziś, a przekazał ją europoseł Tomasz Poręba.

- Bardzo się cieszę, że dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy Mielec i miasta Przecław udało nam się nam wspólnie przekonać Ministerstwo Sportu do udzielenia rządowego dofinansowania dla modernizacji oraz budowy nowych hal sportowych w powiecie mieleckim. Rozbudowa infrastruktury sportowej zawsze przyczynia się do wzrostu poziomu życia mieszkańców, a w sposób szczególny do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży. Bardzo liczę, że te obiekty służyć będą nie tylko lokalnej społeczności ale również wszystkim mieszkańcom powiatu - powiedział Tomasz Poręba.

Jak zaznaczył dalej europoseł w ostatnich latach udało się już pozyskać z budżetu państwa blisko 30 mln zł na budującą się wielofunkcyjną halę sportową w Mielcu,  2 mln zł na instalację podgrzewanej płyty na obiekcie Stali Mielec  oraz środki na budowę hali sportowej w gminie Tuszów Narodowy.

Gmina Mielec uzyskała dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Książnicach. Wysokość dofinansowania to 1 230 000 zł.  

- Całkowita wartość zadania to 2 470 036 zł, a sala będzie miała niemal 400 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Budowa tej hali było marzeniem mieszkańców Książnic od lat. Cieszę się bardzo, że udało nam się do tej inwestycji doprowadzić - powiedział wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Z kolei gmina Przecław będzie modernizować halę sportową przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Wysokość dofinansowania to 606 000 zł.  

 - Cieszę się, że udało się nam pozyskać środki zewnętrzne do gruntownego remontu sali gimnastycznej, znajdującej się przy największej w gminie szkole podstawowej, przy ul. Zielonej w Przecławiu. Dla mnie, jako włodarza ma to wymiar również ekonomiczny, gdyż znacząco spadną koszty funkcjonowania tej placówki. Koszt całkowity inwestycji to 1 213 215 zł – zaznaczyła burmistrz Przecławia Renata Siembab.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.