Reklama

Nowe możliwości dla studentów. Milionowe dofinansowanie dla Politechniki i URz

Opublikowano:
Autor:

Nowe możliwości dla studentów. Milionowe dofinansowanie dla Politechniki i URz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenckie Centrum Kultury i Nauki, centrum symulacji medycznej – między innymi te projekty dostały prawie milion złotych dotacji od województwa.

 


Wicemarszałek Piotr Pilch, który również uczestniczył w podpisaniu dofinansowania zapowiedział, że oprócz umów z Politechniką i Uniwersytetem Rzeszowskim będą też kolejne umowy z uczelniami z regionu, Wyższymi Szkołami Zawodowymi.

    W najbliższych dniach będziemy podpisywać umowy na dofinansowanie z kolejnymi podkarpackimi uczelniami.WWspierając uczelnie, wspieramy naszą młodzież. Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie wybierali studia na Podkarpaciu, żeby szkolnictwo wyższe się rozwijało – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Politechnika Rzeszowska otrzymała dotację w wysokości 350 tys. złotych. Ta kwota wesprze remont  Studenckiego Centrum Kultury i Nauki, które jest niezwykle ważne dla społeczności studentów i doktorantów. W centrum prowadzona jest działalność studenckich kół naukowych, odbywają się w nim także liczne, ogólnodostępne spotkania, debaty. W pomieszczeniach centrum planowane są też wystawy, koncerty, studenckie wydarzenia, spotkania twórcze. Dotacja pozwoli na remont instalacji m.in. elektrycznej, sanitarnej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, montaż platformy przy schodach dla osób niepełnosprawnych.

 
Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwester czopek podpisał dwie umowy na dofinansowanie. Uczelnia otrzyma z budżetu województwa podkarpackiego 500 tys. złotych wsparcia na remont budynku przy ul. Warszawskiej, w którym powstanie Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Zostaną w nim wykonane specjalistyczne instalacje technologiczne. W zmodernizowanym Centrum będzie można kształcić kadry medyczne, realizować specjalistyczne szkolenia dla służb: policji, państwowej straży pożarnej, wojska.

 
Drugi projekt realizowany przez uniwersytet, który otrzymał 125 tys. zł. wsparcia,  to biobank. Wsparcie finansowe jest przeznaczone na realizację badań, które mają zebrać kolekcję materiału biologicznego dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz tkanek nowotworowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE