Reklama

Nowe możliwości dla mieleckiej młodzieży

Opublikowano:
Autor:

Nowe możliwości dla mieleckiej młodzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest kolejne porozumienie partnerskie pomiędzy sektorem biznesu z mieleckiej strefy ekonomicznej i mieleckiej oświaty zawodowej. Firma Kirchhoff podpisała porozumienie z mieleckim starostwem i Zespołem Szkół Technicznych.

Stronami porozumienia są: Powiat Mielecki, Kirchhoff Automotive Mielec, Zespół Szkół Technicznych w Mielcu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Porozumienie partnerskie dotyczy kształcenia dualnego uczniów klasy patronackiej (obecna 2BM), kształcącej się w zawodzie technik mechanik. 
Firma Kirchhoff realizuje staże uczniowskie i nauczycielskie w ramach  projektu „Podkarpacka Akademia Motoryzacji - Innowacyjne Szkolnictwo Zawodowe”, którego beneficjentem jest Wschodni Sojusz Motoryzacyjny w Tarnobrzegu. Projekt został opracowany w ramach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IX. Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4. Poprawa jakości kształcenia zawodowego. 

Zdaniem Stanisława Lonczaka, Starosty Mieleckiego zacieśnianie współpracy obu stron – przemysłu i oświaty zawodowej jest długo oczekiwanym i pożądanym kierunkiem. Choć wiele już pozytywnych zmian nastąpiło w polskim szkolnictwie zawodowym, to dopiero ścisła współpraca pozwala młodemu pokoleniu nabyć doświadczeń, których nie jest w stanie dostarczyć nawet najlepiej zorganizowany warsztat szkolny.  Przy tej okazji Starosta bardzo wysoko ocenił bazę mieleckiego szkolnictwa zawodowego. Jego nowoczesne wyposażenie, wyprzedzające o lata inne tego typu obiekty w kraju tez było możliwe dzięki współpracy z firmami mieleckiej strefy ekonomicznej.

Mieczysław Wilk, koordynator projektu w ZST jeszcze przed podpisaniem umowy podsumował dotychczasową współpracę szkoły i firmy Kirchhoff, ze szczególnym uwzględnieniem zrealizowanego już stażu uczniowskiego i nauczycielskiego w roku szkolnym 2018/2019. Taka współpraca – jego zdaniem – przynosi realne korzyści dla szkoły, uczniów i nauczycieli. Pokreślił również, ze osiągane efekty nie byłyby możliwe bez współpracy pomiędzy Powiatem Mieleckim, firmą Kirchhoff Polska oraz  CKPiDN Mielec i  ZST Mielec, które M. Witek ocenił jako wzorowe. 
Wszyscy sygnatariusze umowy podkreślali zgodnie konieczność kształcenia młodzieży w partnerstwie z zakładami pracy, by uczniowie nie tylko znali teorię ale i umieli wykonywać przyszłe zadania produkcyjne w praktyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE